Зеленський хоче через свої адміністрації взяти під контроль ради обласних центрів, – Княжицький

0
472
Безвіз скасують, про Європейський Союз можна забути, - Княжицький про президентство Зеленського
Безвіз скасують, про Європейський Союз можна забути, - Княжицький про президентство Зеленського

Законопроєкт 4298 нівелює реформу децентралізації і дає можливість президенту Зеленському контролювати ради обласних центрів через призначені ним адміністрації.

Про це на своїй сторінці у Facebook заявив народний депутат з фракції “Європейська Солідарність” Микола Княжицький, пише Кулемет.

“Ще у липні минулого року “Європейська Солідарність” виступила категорично проти Постанови Верховної Ради України “Про утворення та ліквідацію районів”. Вже тоді ми говорили, що не можуть такі великі міста – обласні центри як Львів входити до складу району. Нас не слухали. Місто Львів, наприклад, включили до складу Львівського району. Аналогічна ситуація щодо інших обласних центрів”, – нагадав Княжицький.

“А сьогодні монобільшість за підтримки депутатів “Голосу” та групи “За майбутнє” прийняли законопроєкт 4298, яким нівелюється вся реформа децентралізації, автономія міст і що найголовніше Конституція України, оскільки положення законопроєкту прямо порушують низку статей Конституції”, – пояснює депутат.

“Президент хоче через підконтрольні йому державні адміністрації контролювати обласні центри. Для цього придумали право місцевих адміністрацій перевіряти акти органів місцевого самоврядування, звертатися до суду щодо їх скасування, вимагати їх зміни, витребувати будь-яку інформацію від органів місцевого самоврядування тощо”, – уточнює Княжицький.

“Наприклад, якийсь нікому невідомий і призначений Президентом голова Львівської районної державної адміністрації зможе фактично контролювати акти, прийняті Львівською міською радою як органом місцевого самоврядування, що представляє інтереси громади мільйонного міста і долучених до нього населених пунктів”, – пояснює він.

“Це ніщо інше, як повне беззаконня, яке чомусь підтримують колеги з патріотичної партії “Голос”, – резюмує Микола Княжицький.

Leave a Reply