Закріплення особливого статусу Донбасу на постійній основі перетворить ОРДЛО на російський анклав, – Синютка

0
436
Олег Синютка
Олег Синютка

Готовність Зеленського до закріплення особливого статусу окремих районів Донецької і Луганської областей на постійній основі означає перспективу створення російського анклаву в Україні, який перешкоджатиме інтеграції України до ЄС і НАТО.

Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Олег Синютка в ефірі «Прямого» телеканалу, пише Кулемет.

«Формула Штайнмайєра» і введення на постійній основі закону про окремі райони Донецької і Луганської областей- це є принципово важлива річ. Те, що голосувалося у Верховній Раді, голосувалося на три роки, і 31 грудня спливає цей термін. Бажання бойовиків, бажання Путіна перевести закон про окремі райони Донецької і Луганської областей на постійну основу – це створити на території Донеччини і Луганщини анклав, який не буде дозволяти Україні рухатися до ЄС і НАТО. Дії Путіна зрозумілі, але чому це не зрозумів Зеленський, чому він цьому не противився, важко зрозуміти. Це – велика дипломатична помилка, яка буде мати дуже негативні наслідки для України, тому що цю помилку Зеленський зобов’язаний внести в український парламент», – сказав Синютка.

«Сьогодні Україна має армію, ми вперше отримали фінансову перспективу у відносинах із Росією. Коли за 28 років незалежності України Росія була винна нам кошти, і це було підкріплено міжнародним судом? Сьогодні ми в набагато вигіднішій позиції, ми ці три роки використали на повну. Але ми говорили зовсім з іншої позиції», – додав парламентар.

Синютка вважає, що влада буде намагатися протиснути через український парламент законопроект, в якому буде закріплено статус ОРДЛО на постійній основі.

«Чи зможе вона це зробити? Буде велика боротьба проукраїнських сил проти цього. Тиск суспільства буде тільки посилюватися. Це розбіжності з тими словами, які говорив президент Зеленський щодо відстоювання унітарності української держави», – зауважив він.

Синютка також зазначив, що на нормандській зустрічі в Парижі Зеленський уникав говорити про російські війська на Донбасі, а говорив про «сепаратистів».

«Перший раз ми починаємо виводити Путіна з переговорного процесу. Це надзвичайно небезпечно, тому що і українці, і наші західні партнери прекрасно розуміють, що військові дії на Донбасі почалися із введення російських військ, і сепаратисти – це просто найманці, які фінансуються, підживлюються, отримують військову техніку з Росії. Президент Зеленський як міг обходив питання російської агресії, і в результаті на прес-конференції звучало «сепаратисти», а це означає виключення Путіна з переговорного процесу. Це надзвичайно небезпечно, тому що все чого хоче Путін – продемонструвати, що на Сході України іде громадянська війна, і виступити миротворцем»,- наголосив депутат.


Leave a Reply