З бюджету Львова майже 30 мільйонів гривень пішло на премії та утримання муніципалів

0
189

За 2022 рік аудитори у ЛКП «Муніципальна варта» виявили втрати на майже 30 мільйонів гривень, з яких більшість пішла на зарплату та надбавки працівникам служби. Про це йдеться у звіті Західного офісу Державної аудиторської служби України щодо результатів роботи за 2022 рік, пишуть Варіанти.

За даними видання, 2022 року Західний офіс Держаудитслужби, з врахуванням вимог воєнного стану, провів ревізію фінансово-господарської діяльності ЛКП «Муніципальна варта» та виявив втрати на суму  у 29,4 млн грн.

Так 18,9 млн грн, які підприємство отримало з міського бюджету Львова на:

  • поповнення статутного капіталу,
  • витратили на виплату заробітної плати працівникам разом з нарахуваннями та на оплату за надані послуги з цивільноправових договорів, а не на придбання техніки та обладнання для виконання аварійних і невідкладних робіт,
  • усунення наслідків надзвичайних ситуацій,
  • оновлення виробничих потужностей
  • інші капітальні видатки.

Крім того, аудитори встановили, що ЛКП «Муніципальна варта» недоотримало через заниження розміру орендної плати від ЛКП «Львівелектротранс» 3,3 млн грн за надані в оренду три евакуатори 3,3 млн грн через заниження розміру орендної плати та ще 1,1 млн грн за надані послуги з охорони двох комунальних об’єктів.

Також підприємство завищило вартість послуг з охорони комунальних підприємств на 2,8 млн грн.

«Через укладання цивільноправових договорів із фізичними особами на виконання робіт (надання послуг), що належать до посадових обов’язків інших штатних працівників підприємства, а також оплату цих робіт без наявності первинних документів, що підтверджують їх виконання, зайво виплатили винагороди за цими договорами разом з нарахуваннями на суму 2,5 млн грн» – йдеться у звіті Держаудитслужби.

Додамо, що до вересня 2022 року підприємство очолював Андрій Потапенко, а з вересня виконуючий обов’язки керівника призначили Руслана Ахметшина. У 2019 році директором ЛКП «Муніципальна варта» став Павло Пец, якого у 2020 році спіймали на хабарі за надання охоронних послуг. У січні 2021 року справу передали до суду.

У жовтні-грудні 2022 року «Муніципальна варта» охороняла 15 комунальних об’єктів та підприємств міста, на що з бюджету Львова передбачили 7,9 млн грн.

А у лютому 2022 року міський голова Львова Андрій Садовий розпорядився виділити з бюджету розвитку Львова 9,5 млн грн для ЛКП «Муніципальна варта» як внески до статутного капіталу.

Залишити відповідь