Юрія Шухевича поховають на Личакові у Львові

0
205

Героя України, дисидента, члена Української Гельсінської Групи Юрія Шухевича поховають завтра, 10 грудня, на Личаківському кладовищі. Громада міста щиро співчуває рідним, близьким та усім, хто знав Героя.

Про це пише Кулемет з посиланням на прес-службу ЛМР.

Об 11:00 розпочнеться прощання та Чин похорону у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла (вул. Театральна, 11). Відтак похоронна процесія вирушить на Личаківське кладовище. Поховають Юрія Шухевича на Полі почесних поховань №67.

Нагадаємо, Юрій Шухевич відійшов до вічності 22 листопада на 90-му році життя.

Указом Президента України від 2006 року за «громадянську мужність, багаторічну громадсько-політичну і правозахисну діяльність в ім’я здобуття незалежності України», Юрію Шухевичу було присвоєно звання Героя України. Він був народним депутатом України VIII скликання та членом Української Гельсінської Групи, одним з авторів закону про декомунізацію.

Сьогодні, у п’ятницю 9 грудня, єпископ-помічник Львівської Архиєпархії владика Володимир звершив панахиду за упокій новопреставленого Героя України Юрія Шухевича в Архикатедральному соборі святого Юра. Архиєрею співслужив Синкел у справах духовенства архиєпархії о. Юрій Чудяк та священники собору.

У духовному слові, скерованому до родини, друзів, знайомих покійного та усіх присутніх, владика Володимир поділився, що сьогодні перечитував спогади покійного Юрія Шухевича про моменти, коли святоюрська гора, зокрема собор святого Юра повертався в лоно Української Греко-Католицької Церкви.

«Саме п. Юрій зустрів тут митрополита Володимира Стернюка і сказав йому: «Вітаю вас вдома». Сьогодні ми також кажемо вже покійному Юрію: «Вітаємо вас вдома» з подорожі, з європейської подорожі. Не знаємо чому так склалися обставини, що він саме останні хвилі свого життя провів у Мюнхені, де у діаспорі також був великий дух нашого патріотизму. Вернувся до дому, до нашого Львова. Вернувся у своїй вишиванці і ми йому кажемо: «Вітаємо вдома», — підкреслив архиєрей.

«Але що є найважливіше? Ми сьогодні разом молимося, щоб новопреставлений Юрій почув від Бога, у Царстві Небесному ті самі слова: «Вітаю тебе вдома» Бо це кінцева ціль усієї життєвої мандрівки», — наголосив єпископ-помічник Львівської архиєпархії.

«Пан Юрій нас випередив у дорозі до вічності, ми стоїмо за ним у черзі. Не знаємо на якому етапі, але рано чи пізно зустрінемося і як важливо, що ми там всі були вдома. Нехай Бог дарує новопредставленному Юрію свої вічні обійми», — додав владика Володимир, повідомляє Львівська Архієпархія УГКЦ.

Залишити відповідь