Єврокомісія оприлюднила умови в’їзду у країни ЄС

0
227
Фото: pixabay

Сертифікати вакцинації будуть обов’язковими до визнання в усіх країнах ЄС лише за умови щеплення вакцинами, що визнані безпечними та ефективними з боку Європейського агентства з медикаментів (ЕМА).

Про це під час брифінгу заявив речник Єврокомісії з питань правосуддя, рівності та верховенства права Крістіан Віганд (Christian Wigand), повідомляє Укрінформ.

“Країни-члени мають видавати “зелені” сертифікати незалежно від типу вакцини проти COVID-19. Це стосується вакцин, що ухвалені (ЕМА), й тих, що країни-члени використовують на національному рівні. Але інші країни-члени, які мають певні обмеження з метою збереження громадського здоров’я, зобов’язані визначати сертифікати для уникнення обмежень лише за умови щеплення вакцинами, що отримали умовну ринкову авторизацію в ЄС”, – зазначив речник.

За поясненнями Віганда, на практиці це означає, що країни-члени можуть на національному рівні ухвалити рішення, чи визнавати достатніми щеплення вакцинами, що не були авторизовані ЕМА. Але таке визнання не буде мати такого ж зобов’язуючого характеру на всій території ЄС, як це передбачено для авторизованих вакцин, щоб уникати додаткових запобіжних заходів, таких як карантин або обов’язкове тестування.

Також він нагадав, що зараз, у зв’язку із пандемією, поїздки до ЄС громадян третіх країн є обмеженими. Між тим, громадяни, які хочуть здійснити подорож до ЄС, можуть отримати цифровий “зелений” сертифікат від країни, в яку планують подорож. Для цього вони мають надати цій країні всі необхідні дані, включаючи доказ факту вакцинації, і вже національний уряд відповідної країни ЄС прийматиме рішення щодо видання документу.

Ще один варіант стосується надання третім країнам можливості видавати своїм громадянам власні цифрові “зелені” сертифікати, які будуть сумісними із технічними системами контролю, що застосовуються в країнах ЄС. “В таких випадках Єврокомісія має прийняти рішення про адекватність таких документів, що видаються в третій країні. Якщо Єврокомісія визнає адекватність, ці сертифікати прийматимуться в усіх країнах ЄС на рівні із сертифікатами європейського зразка. За словами речника, цей, другий варіант, є можливим лише у середньостроковій перспективі”, – зазначив він.

Також Віганд нагадав, що Єврокомісія прагне завершити роботу над цифровими “зеленими” сертифікатами, включаючи їх законодавче та технічне оформлення, до червня поточного року, і з цією метою просила Європарламент скористатися скороченою процедурою розгляду правил щодо їх застосування. Робота ведеться на рівні Португальського головування Євросоюзу, у межах якого створено спеціалізовану робочу групу для опрацювання організаційних та практичних питань, що пов’язані із запровадженням європейських цифрових “зелених” сертифікатів, зазначили в Єврокомісії.

Нагадаємо, 17 березня Єврокомісія затвердила концепцію “цифрового зеленого сертифіката”, який надасть можливість вільно подорожувати країнами Євросоюзу. Його планується ввести в усіх країнах ЄС до середини червня.


Leave a Reply