Як живе Грабовецька громада на Львівщині

0
2351

Враження про єдину у Стрийському районі Грабовецьку громаду формується вже на вїзді – працює важка техніка, ремонтують дорогу. Під’їжджаючи ближче до сільської ради, враження стають повнішими: навпроти сільської ради розмістився дитячий майданчик, де бавляться діти, а сама рада ділить кабінети разом із бібліотекою, ЦНАПом і народним домом.

Отже, перше враження таке, що в громаді вміють економити гроші. Далі, із розмови з працівниками, розуміємо, що і витрачати тут також знають на що. Спеціаліст фінансово-економічного відділу Романа Лев-Караєва розповідає, що вже другий рік поспіль у всіх 6-ти селах ОТГ робиться вуличне освітлення: «Місцями провели заміну мереж, опор і ліхтарів, а решту встановлюємо, бо в більшості сіл освітлення не було ніколи. Уявляєте, як приємно вражені мешканці, коли вони отримали послугу, якої раніше не було».

Не лише свої власні кошти громада вкладає у розвиток, а й використовують усі зовнішні можливості. Так, наприклад, за кошти обласного бюджету на початку навчального року отримали новий «школярик», а в рамках Програми «Розвиток освіти Львівщини на 2017 рік» придбали п’ять шкільних дощок та сім фліпчартів майже на 20 тис гривень. І ще один масштабний проект за обласні кошти, який реалізують у громаді, це – встановлення у селі Грабовець спортивного міні-футбольного майданчика зі штучним покриттям розміром 42 х 22 м. на загальну суму понад 1 млн грн, який співфінансують з бюджету громади. Також доклали своїх коштів до обласної програми наповнення кабінету захисту вітчизни.

Знайшлася тут і сума у розмірі одного мільйона на співфінансування ремонту доріг, що належать до районного та обласного відання, бо, як стверджують у громаді, пересічні мешканці не знають за яку ділянку дороги який орган місцевої влади чи самоврядування відповідає, їм потрібні однаково добрі автошляхи.

Найактуальнішу проблему сьогодення – сміття, тут також почали вирішувати правильно. В усіх шести селах ОТГ з’явилися 12 контейнерів для збору пластикових пляшок. Також сільська рада провела конкурс на вивезення сміття і новий постачальник послуг не лише впровадив сортування та роздільний збір твердих побутових відходів, а й удвічі збільшив частоту вивозу і суттєво понизив ціну.

Ще одну соціальну проблему – із чергами у дитячий садочок – також вдалося вирішити, створивши другу групу на 24 дитини у садочку села Довголуки.

А нещодавно рішенням сесії Грабовецької сільської ради створили комунальне підприємство «Амбулаторія загальної практики сімейної медицини Грабовецької сільської ради» для забезпечення громадян населених пунктів громади первинною медико-санітарною допомогою. Придбали для ФАПів сумки-холодильники для перевезення вакцини і медичних препаратів, а також сухо-жарові шафи для стерилізації медичного інструментарію.

Для зручності взаємин із громадою і подолання бюрократичних перешкод адміністрація ради придбала програму господарського обліку, куди вносяться всі дані про мешканців громади: від площі земельної ділянки до одиниць наявності поголів’я худоби, щоб секретарі могли швидко видавати потрібні довідки.

Голова Грабовецької ОТГ Богдан Барабаш – людина оригінальна, творча і спортивна, бо кабінет у нього не великий і просторий, а маленький і прозорий, а ще він успішний тренер спортивної команди з волейболу ВК «Конюхів», яка минулого року стала срібним призером на обласних змаганнях. Можливо працівників ради надихає своїм прикладом голова, а може і свого ентузіазму вистачає, але більшість працівників ради їздять на роботу на велосипедах.

Матеріал підготували у Львівському Центрі розвитку місцевого самоврядування, що діє за підтримки програми ЄС «ULEAD з Європою».

Довідково. Грабовецька сільська громада об’ єдналася 25 жовтня 2015 року. Населення громади 4249 чол. і входять туди села Грабовець, Довголука, Воля-Довголуцька, Конюхів, Колодниця і Монастирець.

 

Залишити відповідь