Як в Україні їздять “соціальні поїзди”, – розповідь очевидця

0
1452
Львівська залізниця
Фото Валерій КАРАМАН

А ви знали, що по нашій неньці райзують «соціальні поїзди»?… Я до нинішньої ночі – ні. А такий потяг, виявляється, є… Чернівці-Київ #250. Про те, що то «соціальний» поїзд сказав провідник нашого вагону. Але про все за порядком. Про це у Фейсбуці пише журналіст Галина Гузьо.

“…Нічний Львівський вокзал. 1:30. Оголошення: поїзд сполученням Чернівці-Київ прибуде із затримкою на 30 хв. Чекаємо. Прибуває. Зупинку скорочують з 20 до 10 хв. Біжимо до свого 2-го вагону. Добігаємо – а він закритий! Закритий, Карл! І відкривати його, уже зрозуміло, ніхто не збирається…( Разом з іншими швидкими пасажирами заскакуємо у 1-ий вагон – доходимо до 2-го – і овва – провідник, молодий хлопець, спить… Спить!!! «Впустіть людей! Майте совість!». Спершу він не розуміє, хто ми і чого розкричалися)) Відчиняє таки двері…

Усі по купе. Поїзд рушив. Прийшов з перевіркою квитків. «О, ви прокинулися!» – кажу. «Та я вже 17 добу майже не сплю, заснув перед самим Львовом…» – виправдовується. Я, тим часом, знаходжу на телефоні електронні квитки – та сканувати їх у нашого диво-провідника немає чим… Тому він бере свій смартфон – і тупо фотографує квиток з мого айфона)) Вперше таке бачу. На що чую: «А що ж ви хочете – ви сіли у соціальний поїзд!». І далі – більше: «Дякуйте, що у вагоні хоча б тепло! Пройдіться по інших вагонах – там холодно…». Дякую!))))

Я не буду розповідати усі «принади» нашої дороги до Києва у цьому «соціальному» поїзді. Скажу лише, що ніколи в житті більше не поїдемо ним! Брудно, смердить, дихати просто неможливо… Купе, коридор, туалет – усе з минулого століття… Пити тут чай ми так і не наважилися… Єдина перевага – ціна купейного місця зі Львова до Києва 255 грн. (91-92-ий – близько 600 грн.).

Мрію про час, коли всі такі-от «соціальні» поїзди, які вже давно треба списати на металобрухт, більше не їздитимуть по моїй країні! І не псуватимуть життя ані його пасажирам, ані працівникам. Дасть Бог, доживемо!”, – написала Галина Гузьо.

Залишити відповідь