Як у центрі Львова може згоріти будинок і усім на це байдуже

0
2023

Без купюр.

Після пригод із “Волею” сьогодні нас очікувало нове випробування. І нові знання про так звані служби надання екстреної допомоги.

У центрі міста, у одному із будинків, на вулиці Коперника, у нас почало пропадати світло ще вчора після обіду. Вибивало на кілька секунд і знову з’являлось. Ближче до 18-ї вечора зникло повністю. Як виявилось, тільки у нашій квартирі.

Із лічильника, який знаходиться на сходовій клітці, час від часу йшли іскри. Лізти до електрики ні у кого не було бажання.

Зранку світла так і не було. Ми зателефонували керівництву “Львівобленерго” і у прес-службу установи. Пояснили ситуацію. Нам роз’яснили, за експлуатацію житлового будинку повністю відповідає ЛКП.

І за світло теж. Мовляв, обленерго має угоду із ЛКП і ті мають право робити усе, у тому числі і зривати пломби.

О 12 годині ми зареєстрували заявку на гарячій лінії міста. Разом із тим, із лічильника час від часу продовжували йти іскри, особливо якщо навіть легенько торкнутись.

Станом на 14 годину реакції від “Гарячої лінії міста” так і не було. Передзвонили туди знову. Вони сказали, що інформацію передали у ЛКП “Цитадель – центр” і нам просто потрібно чекати. Скільки – невідомо.

Передзвонили на гарячу лінію області “112”, де теж зареєстрували заявку.

О 15 передзвонили ще раз у місто і область, оскільки реакції так і не було. Ми наголошували на тому, що з лічильника йдуть іскри.

О 15 “з копійками” прийшов чоловік із драбиною, який представився електриком ЛКП. Запитав, що сталось. Ми розповіли ситуацію, чоловік оглянув лічильник, постукав кілька разів по ньому і сказав: “Тут стоять пломби “Львівобленерго”, тому я не можу нічого зробити”.

Порадив їхати на Сихів на вулиці Кос-Анатольського, писати заяву, яку розглядають три дні і дають або не дають дозвіл ЛКП зривати пломби.

Розвернувся і пішов.

Ми знову почали телефонувати у обленерго, де нам знову вкотре пояснили, що електрик ЛКП мав би це питання вирішити. На офіційній лінії підприємства “Львівобенерго”, порадили звернутись у РЕМ Галицького району. Мовляв, там із 17 години до 8 ранку працює аварійна бригада й вони можуть це питання вирішити.

Нашу заявку на РЕМі прийняли о 17:01. Аварійна бригада приїхала о 19 годині, показавши нам, що виклик їм передали о 18:30, тобто за півтори години. На лічильник, із якого йшли іскри.

До слова, працівники аварійної бригади повідомили, що із понеділка рішенням міста їх переведено на цілодобовий режим роботи, тому працівники “Гарячої лінії міста” мали б одразу передати цю заявку їм. Ще о 12 годині. Тим більше, що, за їх словами, дві бригади постійно були вільні.

Тим часом, уже нам почали телефонувати із Галицької районної адміністрації. Мовляв, ми повинні забрати у працівників аварійної бригади пломби із лічильника і передати їх завтра особисто у Галицьку адміністрацію.

Аварійна бригада за лічені хвилини виявила, що лічильник 1982 року випуску просто згорів, ремонту не підлягає і його потрібно замінити. Тож “аварійники” підключили нам струм “напряму”, жартома порадили максимально користувати електрикою, яка й так не буде обліковувати й порадили чекати працівників “Львівобленерго”, які мають приїхати і поставити новий лічильник.

Світло з’явилось о 19:10.

Уже після від’їзду аварійної бригади до нас знову телефонували із Галицької адміністрації й наполегливо просили завтра передати їм пломби із лічильника.

P.S. Ми не хочемо нікого винити, висновки може зробити кожен для себе. Наш висновок – у заголовку, а це – просто приклад роботи комунальних служб міста Львова.

А якщо лічильник таки б почав горіти…

Олег ДОВГАНИК і Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ.

На фото – пломби, які ми завтра маємо віддати у Галицьку районну адміністрацію.

Залишити відповідь