Як у Львові обливались

0
1118

Аби зберегти традиції другого дня Великодня і водночас не перетворити цих звичаїв на безлад, усіх прихильників водяних забав цього «Поливаного понеділка» запросили на центральну площу міста Львова. Про це інформує прес-служба ЛМР.

Перед входом у міську раду з 12.00 до 15.00 год. тривають веселі обливання водою. Як зазначили організатори, цього року участь в заході взяла рекордна кількість осіб.

«5-ий рік поспіль тут перед Ратушею місто спільно з активними львів’янами організовує таке святкування. В першу чергу воно організовується з метою, щоб надати нашим традиціям культурних форм, бо львів’яни поливатимуться все одно, треба, щоб це було у культурному вигляді. Ми виділили обмежену зону, щоб львів’яни могли поливатись. Окремо є переодягальні для поливальників, є достатньо води, є «Муніципальна Варта», яка слідкує за порядком, тому запрошую всіх святкувати наші традиції. Мета міста – щоб зробити одне місце і дозволити обливатись організовано», – розповів Євген Бойко, в.о. директора департаменту «Адміністрація міського голови».

Дійство організували управління внутрішньої політики Львівської міської ради спільно з ЛКП «Львівводоканал» та Галицькою районною адміністрацією.

Для того, щоб все відбувалося культурно та весело, за порядком стежать працівники правоохоронних органів та «Муніципальна Варта». Такий захід у Львові влаштували уже п’ятий рік поспіль.

«Відбувається гарне свято, як і щороку. За порядком слідкують 25 працівників «Муніципальної Варти». Слідкують в основному, щоб обливання відбувались в межах пл. Ринок, щоб усі були в тверезому стані. Є організовані місця для сушіння, для набирання води. Використовуються лише пластикові пляшки. Щороку тут більше людей – і дорослі, і малі. Наші працівники роблять зауваження, щоб не обливали людей за межами території, щоб не було зловживань», – розповів Юрій Діль, начальник управління безпеки міста.

«Вже 5 рік поспіль ми збираємо тут активну молодь, туристів на пл. Ринок, біля центрального входу в Ратушу, щоб захід був культурним. Поливаний понеділок – це традиційне свято, ми підтримуємо наші традиції. Щоб уникнути негативної поведінки молодих людей в інших районах міста, ми запрошуємо усіх сюди. Ситуацію контролювати допомагає «Муніципальна Варта». З 12.00 до 15.00 год у нас відкритий доступ води, ми заохочуємо людей долучатись саме сюди, на пл. Ринок. Облаштована вся зона, є кабінки, де можна переодягнутись, тому ми просимо подбати про змінний одяг. Ми використовуємо вже кілька років центральну арку, яка у нас символізує вхід на пл Ринок. Є конструкції, які нам допомагає ставити «Львівводоканал» для подачі води. Попередні роки було приблизно 20 кубометрів води використано», – розповіла Марія Пилипчук, в.о. начальника управління внутрішньої політики ЛМР.

Традиційно, для поливання встановлені спеціальні резервуари, які подають воду. Як зазначили у «Львівводоканал», під час роботи установок в попередні роки в середньому використовували до 20 метрів кубічних питної води.

«З давніх-давен Львів був прикладом підтримки і розповсюдження українських національних традицій, і вже є практика, що львів’яни в часі Великодніх свят відзначають «Поливаний понеділок». В попередні роки у Львові він, здебільшого, набував не дуже культурного характеру. Тому вже п’ятий рік поспіль на площі Ринок спільно з громадськими активістами організовуємо велике поливання, надаючи йому культурних форм», – зазначають в управлінні внутрішньої політики ЛМР.


Leave a Reply