Як Садовий із приватними перевізниками використав громадських активістів

0
2321

Вартість проїзду у львівських маршрутках зросте до 7 гривень. Підвищення вартості проїзду відбудеться уже скоро, але з 5 травня місто оголошує новий конкурс для перевізників, за результатами якого львів’ян і гостям міста і слід очікувати підвищення вартості проїзду, пише Депо.Львів.

Чому ж зростає проїзд? Відповідь на це питання банальна як світ: бо комусь мало і хтось хоче заробляти більше.

Перевізники кричать про економічні розрахунки, підвищення вартості пального та відсутність від держави коштів за перевезення пільговиків, проте усі ці розрахунки не варті навіть виїденого яйця. Інколи навіть дивує реакція користувачів соціальних мереж, які серйозно сприймають такі цифри і дискутують про їх точність чи неточність.

Насправді говорити про жодні розрахунки не доводиться, адже львівські водії: ні комунального, ні приватного транспорту не видають пасажирам квитків. Відповідно, ніхто насправді не знає, скільки та чи інша маршрутка чи перевізників перевозить пасажирів.

І тут чи не найбільше питання виникає до Антимонопольного комітету, який завжди для галочки такі тарифи погоджує. Як можна щось погодити? Мабуть, працівники цієї установи живуть у себе на роботі й взагалі ніколи не користуються транспортом, що не бачать того, що цифри про кількість перевезених пасажирів є взятими зі стелі.

Сьогодні ж керівник Асоціації перевізників Львівщини зібрав журналістів, щоб повідомити новину про те, що вартість проїзду у жовтих душогубках має бути 7 грн. Тільки новина у чому, запитали журналісти, адже цю цифру той же Велійка називав ще, мабуть, півроку тому.

Проте, зрозуміло, що тоді це були просто слова, а зараз, після суттєвого підвищення вартості проїзду у електротранспорті міста, пощастить і маршрутчикам.

Власне, злі язики говорять, що саме представники приватних перевізників і “замовили” рішення громадської ради при управлінні транспорту, яка несподівано погодила нові тарифи на електротранспорт міста і які власне ще більш закріпили прагнення приватників підвищити вартість проїзду у маршрутках.

Рішення громадської (та чи така вона вже громадська?) ради викликало шок у більшості львів’ян, проте дороги назад не було. Окремі депутати домоглись проведення громадських слухань, проте туди нагнали самих працівників ЛКП “Львівелектротрансу”, які і домоглись того, що громадські слухання не змогли прийняти рішення проти підвищення вартості проїзду.

Чому ж ми тепер платитимемо більше? Тому що комусь, мабуть, потрібен новий “Мерседес” і аналогія тут буде зрозумілою, адже не секрет, що керівники деяких транспортних підприємств Львова полюбляють саме цю марку автомобіля.

Чи покращиться щось для пасажира? Ну ви ж не наївні… Отож керівництво міста використало прагнення приватників і, звинувативши їх у всіх смертних гріхах, пішло “збирати кеш” на комунальному міському транспорту, ринок якого складає понад 40% пасажирських перевезень міста.

Leave a Reply