Як радник Садового образився на львів’ян

0
1561

Радник Львівського міського голови, депутат Львівської міської ради від “Самопомочі” Олег Шмід образився на учасників громадських слухань щодо запланованої реконструкції вулиці Степана Бандери, яких раніше він сам назвав “агресивним середовищем”. Про це Шмід повідомив у Фейсбуці.

“Які підсумки по Бандери?

1. Вулицю перейменували, але вбити совок так і не зуміли.

2. Наше суспільство не готове до тих демократичних процедур, які нам пропонує цивілізація Заходу.

3. Домінують вузьколобі інтереси моментальної псевдовигоди над суспільними інтересами сталого розвитку.

4. З будь-якої нагоди, підігріті депутатами-популістами, ми войовничо демонструємо всьому світові власну незрілість.

5. Крики про бруківку і про “звуження вулиці” — дуже чіткий маркер. В 99% відсотках випадків, ті, хто “кричать про бруківку, по якій ходив Іван Франко”, всіляко захищають бляхи, паркування на тротуарах, швидкісну їзду по місті, збільшення смуг і дворівневі розв’язки в старому місті, толеруют”, – написав  засклені балкони та інші спотворення старих будівель, співчувають тірщикам, припаркованим серед міста “яке не ми будували”, але яке хтось будував точно для фур, вважають що засилля мафів — це сприяння малому бізнесу і агресивно не сприямають все те, що актуально в світі, якого не торкнулася колонізація москалями і бацила совка.

Ці висновки породжують ще більшу кількість запитань, ніж було раніше:

1. Що робити з тими сотнями слухачів, які півтора року брали участь у проекті “Вулиця для всіх”, повіривши, що їхній вклад в роботу над баченням цієї вулиці є важливим і що вони можуть щось вирішувати в плануванні міста? Сказати їм, що все це було марним, що важливо не те, скільки ти потратив на це часу і скільки ти над цим думав, а як голосно ти кричиш протягом одної години і скільки ти збереш на цю годину своїх прихиьників?

2. Що сказати нашим німецьким партнерам, які справді повірили в те, що Львів — це острів цивілізації в морі совка і що в ньому можна прищепити вплив громадськості на прийняття рішень? Єдине що залишається сказати їм, що нас поки що марно вчити, як не кидати шкірки банана на хідник.

3. Що буде з вулицею Степана Бандери? Зрозуміло те, що організатори не будуть розхлебувати кашу, яку вони заварили, а як завжди, зіпхають провину на когось. Створено “якийсь там комітет” з нагляду за проектом, але не знаю, де цей комітет знайде проектантів, які наважаться проектувати, пливучи проти течії українсько-німецького… ну як це делікатніше сказати, ну не те що непорозуміння, а усвідомлення того, що ми безнадійний пацієнт”, – написав Шмід.

Нагадаємо, учасники громадських слухань виступили за збереження бруківки на вулиці Степана Бандери.

Залишити відповідь