Як Порошенко перебував на Яворівському полігоні (ФОТОРЕПОРТАЖ)

0
1546

Сьогодні Президент України – Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Петро Порошенко разом із генерал-губернатором Канади пані Жулі Паєтт завітав до Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Про це у Фейсбуці повідомив начальник Академії Павло Ткачук.

В заходах взяли участь Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак, Міністр закордонних справ Павло Клімкін, начальник Генерального штабу ЗС України — головнокомандувач ЗС України генерал армії України Віктор Муженко, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, народні депутати України, керівники силових структур та правоохороних органів Львівщини, представники громадських та волонтерських організацій, рідні військовослужбовців. У складі делегації Канади прибули також начальник штабу оборони Канади генерал Джонатан Ванс, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук, почесний консул Канади в Україні Оксана Винницька-Юсипович. Привітати воїнів завітала також команда митців, які працювали над фільмом «Кіборги», на чолі із режисером Ахтемом Сейтаблаєвим.

Звертаючись до присутніх, Президент України Петро Порошенко висловив слова щирої подяки народу Канади за підтримку у складний для нашої країни час.

«Ми особливо цінуємо рішення Канади продовжити мандат військової місії UNIFIER до 2019 року. Це не лише символ, не лише знак підтримки, але й реальний вагомий внесок у професійну підготовку українських військових», — наголосив Президент України.

Він також зазначив, що наша держава і влада вдячна тим військовим Канади, які за час своєї роботи ділилися і продовжують ділитися досвідом з українськими військовими, адже тренування з канадськими інструкторами пройшли понад 5 тисяч військових ЗСУ.

У свою чергу, генерал-губернатор Канади Жулі Пайєтт згадала про свою попередню професію — астронавт, коли «люди, які не знали один одного, разом співпрацюють і досягають великих успіхів». «Коли ми вилітаємо у космос, ми не знаємо людей, з якими ми будемо співпрацювати. Між нами є культурні відмінності, різний історичний, досвід, мовні відмінності, але спільна мета і єдина ціль нас єднає найкраще», — сказала Жулі Пайєтт, проводячи паралелі зі здійсненням тренувальної місії канадськими інструкторами в Україні.

За особисту мужність і героїзм, виявлені в ході захисту державного суверенітету й територіальної цілісності України, Президент України вручив державні нагороди двадцятьом українським воїнам-кіборгам, які брали участь в героїчній обороні Донецького аеропорту. В ході свого відиту глава держави та генерал-губернатор Канади поспілкувалися із українськими військовослужбовцями та іноземними інструкторами. Також Президент України вручив ордери на квартири військовослужбовцям-учасникам АТО та членам їх сімей.

Leave a Reply