Як підлеглі Садового брешуть про перевищення рівня фенолу у Рясному

0
3466
Мэр Львова Андрей Садовый во время встречи с журналистами, во Львове, в субботу, 22 августа 2009р. Фото Дмитрия Стаховского / УНИАН

Хімічна лабораторія Комунального підприємства «Адміністративно-технічне управління» Львівської міської ради технічно не могла фіксувати гранично допустимі норми концентрації фенолу у повітрі мікрорайону Рясне. 

Чиновники комунального підприємства «Адміністративно-технічне управління» 9 листопада, під час терміново скликаної прес-конференції, спростували інформацію ГО «Розвиток Громади» про перевищення рівня фенолу у повітрі Рясного, біля асфальтного заводу «Онур».

За даними хімічної лабораторії КП «Адміністративно-технічне управління» рівень концентрації фенолу у повітрі біля житлового будинку по вул. Шевченка 388 складав усього 0,0042 мг/м3, що вдвічі менше за гранично допустиму норму у 0,01 мг/м3

Сумнів викликав той факт, що дослідження лабораторією комунального підприємства проведено дуже оперативно і вже наступного дня було отримано результат. 

Лабораторія, як виявилось, дійсно є сертифікованою та може вимірювати рівень промислових викидів в атмосферу, в тому числі і фенолу. Про це свідчить Свідоцтва про атестацію № РЛ 026/15 видане Державним підприємством «Львівський науково-виробничий центр стандартизації та метрології та сертифікації, чинне до березня 2019 року.

Однак, обладнання лабораторії, просто нездатне вимірювати такі показники, які оприлюднені представниками КП «Адміністративно-Технічне управління». Діапазон вимірювань рівня концентрації у повітрі фенолу, згідно Свідоцтва складає 0,5 – 70 мг/м3 . Тоді як гранично допустима концентрація фенолу (ГДК), відповідно до Гігієнічного нормативу – 0,01 мг/м3.

Яким чином Комунальному підприємству «Адміністративно-технічне управління» вдалося отримати під час дослідження показник у 0,0042, який нижчий у 120 разів!!! за мінімальну чутливість обладнання хімічної лабораторії, не відомо. (результати дослідження ЛМР, фото додатку до Свідоцтва)

Оприлюднення завідомо неправдивої інформації представниками комунального підприємства на наш погляд – це злочин проти мешканців Рясне та усього міста. Адже фенол це промисловий забруднювач, канцероген, який є вкрай токсичним для людини і тварин. Викликає порушення діяльності нервової і серцево-судинної системи, подразнююче діє на шкіру, слизові оболонки дихальних шляхів і очей, провокує утворення злоякісних пухлин.

Відтак, ГО «Розвиток Громади» закликає Львівського міського голову провести належне розслідування цієї ситуації та вжити усіх заходів, аби винні у поширені неправдивої інформації були покарані. Також, вимагаємо за необхідності, провести додаткове дослідження атмосферного повітря у мікрорайоні Рясне, виявити та ліквідувати причини виникнення перевищень рівня концентрації фенолу.

З метою повної об’єктивності зі своєї сторони, ми готові надати усі дані, одержані в результаті дослідження, проведеного на  замовлення ГО «Розвиток Громади». До слова, з моменту оприлюднення нами зазначених даних ні Львівська міська влада, ні жоден уповноважений орган в сфері охорони навколишнього середовища не звернувся щодо надання оригіналів цих документів.

Залишити відповідь