Як підлеглі Садового проігнорували відзначення 90-річчя УФОТО (ФОТО, ВІДЕО)

0
1603

Львівський Фотомузей спільно з Науково-технічною бібліотекою НУ “Львівська політехніка”  розпочали низку святкових заходів, присвячених 90-річному ювілею Українського Фотографічного Товариства (УФОТО). В читальній залі  Науково-технічної бібліотеки НУ “Львівська політехніка” (вул. Професорська, 1) експонувалися виставки, виголошувалися лекції та розповіді. Про це пишуть Фотографії Старого Львова.

Подія зібрала дуже чисельну аудиторію шанувальників фотомистецтва, істориків, музейників, мистецтвознавців, фотографів та нащадків уфотівців. Близько півтори сотні гостей стали свідками першого вечору пам’яті Українського Фотографічного Товариства.

Окрім анонсованої програми до події долучився Історико-краєзнавчий музей міста Винники. Наукові працівники музею створили міні-експозицію оригінальних документів, пов’язаних з Юліаном Дорошем.

Львівська міська рада повністю проігнорувала цю подію і не те, щоб долучитися до організації, навіть прислати своїх представників, не спромоглася. Але це не зупиняє організаторів і вже в квітні відбудеться наступний вечір, присвячений особистому фотографу Митрополита Андрея Шептицького Ярославу Ковалю.

Довідково:

90 років тому український тижневик “Неділя” (від 16 березня 1930 року) розмістив на своїх сторінках невеличке повідомлення під заголовком “Фотоґрафічний рух у нас”. Подаємо його повний текст:

“6 березня цього року покликано до життя наше перше “Українське Фотоґрафічне Товариство” зі сталим осідком у Львові. Гурток молодих, енергічних людей (переважно студентів) з нашим гарячим приклонником української фотографії п. Др. Ст. Дмоховським на чолі уконстатувався у виділ вищезгаданого Товариства та каже сподіватись прегарних успіхів у ділянці української фотографії. Знаючи статут та членів-основників цього Товариства, поручаємо усім нашим аматорам — світливцям вступати в члени матірнього Товариства, яке по відповідньому зрості і скріпленню засновуватиме філії по цілому краю. Вписове 1 зол. місячна вкладка 1 зол. (для середношкільників 0,50.) У всіх справах треба відноситись покищо до Голови Товариства по адресі: Др.Ст. Дмоховський, Львів, Сикстуська 35.”

Leave a Reply