Як партія «За майбутнє» змінюватиме сфери освіти, медицини та ЖКГ у Львові

0
744

За результатами останніх рейтингів, «За майбутнє» — одна з партій, які долають 5%-ий бар’єр на цьогорічних місцевих виборах до Львівської міської ради та Львівської обласної ради. В програмі політичної сили перераховані основні напрямки розвитку міста та кроки на наступні 5 років каденції.

Про це пише Кулемет з посиланням на Перець.

Економіка

В першу чергу у партії «За майбутнє» пропонують реформувати економіку міста. Наприклад запустити програму кредитування малого та середнього бізнесу. Це може посприяти створенню нових невеликих компаній і збільшити податкові надходження в бюджет. Державна політика щодо підтримки малого бізнесу не допомагає ринку розвиватися. Тому навіть невеликі кредити на місцевому рівні — це та необхідна підтримка, яку чекають підприємці.

В околицях Львова також необхідно побудувати індустріальний парк, який збільшить кількість робочих місць та залучати кошти інвесторів для розвитку міста. Парк досі не з’явився, через високий рівень бюрократії та корупції. Якщо вирішити цю проблему, то інвестори погодяться вкласти гроші в бізнес на Львівщині.

Крім того, в місті потрібно провести детальний аудит всього майна за останні 10 років. Влада має розуміти, що є на балансі і з чим доведеться працювати. Також в партії пропонують провести розподіл фінансування рівномірно до фінансових показників кожної з громад, що увійдуть в ОТГ. А фінансування програми «Громадський бюджет Львова» збільшити до 10% від розміру бюджету розвитку.

Освіта

Проблема якості освітніх закладів у місті залишається відкритою. За останні роки влада не подбала про будівництво жодної комунальної школи чи садочку. Тому першим пунктом в програмі «За майбутнє» щодо освіти стоїть питання побудови нових освітніх закладів коштом міста. А також відкриття дитячих шкільних таборів у Брюховичах.

Крім того, в партії збираються ініціювати програму стипендій міської ради для найталановитіших школярів на навчання у престижних вузах Європи. Це допоможе заохотити майбутні покоління до активного навчання.

Також місцеві школи Львова необхідно забезпечити сучасним обладнанням спеціалізованих класів та перевести учнів на повноцінне та безкоштовне харчування. Це стосується не тільки шкіл, але і дитячих садків.

ЖКГ

В цій галузі в першу чергу необхідно запустити міську програму оновлення та заміни ліфтового господарства, вважають в партії. Величезна кількість ліфтів у Львові підлягає ремонту, постійно виходить з ладу і є просто небезпечними для мешканців.

Також представники партії пропонують замінити піскосуміші, якими посипають дороги в ожеледицю, на інші, менш шкідливі реагенти. Весною, коли сніг сходить, пісок, яким посипали хідники, залишається і створює некомфортні умови для мешканців.

Крім того, в галузі ЖКГ необхідно прийняти програму з термомодернізації старого житлового фонду та встановлення індивідуальних теплових пунктів для економії газу. Наступний пункт — реконструкція прибудинкових територій з встановленням сучасних майданчиках та облаштуванням достатньої кількості паркомісць.

Культура

В партії звертають увагу на те, що в місті є багато покинутих культурних закладів. На приклад, кінотеатри «Дзвін», «Львів», «ім. Миколайчука», які можна відновити і отримувати надходження в бюджет.

Для сприяння розвитку культури в місті, також пропонують активне відкриття сучасних громадських просторів, медіатек, відновлення історичних пам’яток у всіх районах містах. А також будівництво сучасного та інтерактивного центру наук, за прикладом центра Коперника у Варшаві.

Медицина

Як і в освіті, проблеми медицини потрібно вирішувати збільшенням фінансування. В першу чергу в партії «За майбутнє» пропонують запровадити програму комунальної страхової медицини для соціально-незахищених категорій. Крім того, необхідно провести реконструкцію комунальних лікарень та поліклінік і подбати про купівлю сучасного спеціалізованого обладнання.

Серед інших кроків в сфері медицини — закупівля нових машин швидкої допомоги та впровадження міської програми безкоштовних стоматологічних послуг для дітей та пенсіонерів. Це дозволить всім мешканцям отримувати таку необхідну медичну допомогу.

Спорт

Щоб у медпрацівників Львова було менше роботи, у місті необхідно пропагувати здоровий спосіб, вважають представники «За майбутнє». У реформації цієї сфери вони пропонують провести реконструкцію спортивних майданчиків міста. Зокрема стадіон СКА, «Торпедо», «Сільмаш» і спорткомплекс «Динамо».

Серед інших кроків — спорудження багатофункціональних спортивних центрів відкриття безкоштовних дитячих спортивних секцій та гуртків при школах та спортивних центрах, будівництво нових басейнів — впровадження шкільної програми з плавання та відновлення масових змагань з ігрових видів спорту.

Соціальний захист

За словами представників «За майбутнє», один з важливих напрямків, в якому сьогоднішня місцева влада не допрацьовує — це соціальний захист. Щоб вирішити цю проблему — потрібно створити мережі комунальних аптек та соціальних продуктових магазинів. Також в партії пропонують запустити безкоштовні навчальні курси для людей пенсійного віку та запровадити соціальну картку львів’янина з пільгами для мешканців міста.

Серед інших кроків в реформуванні сфери соціального захисту також є пункти про створення центру соціальної підтримки малозабезпечених та багатодітних сімей, підтримку учасників АТО, щомісячні виплати політв’язням та ветеранам УПА.

Інфраструктура

Перший пункт інфраструктурних проектів, який в «За майбутнє» обіцяють впровадити — це будівництво сучасного сміттєпереробного комплексу. Цю проблему не можуть вирішити вже кілька років, питання неодноразово ставало причиною політичних перепалок.

Крім того, у місті вкрай необхідно впровадити сучасні системи очищування та реконструкція водопровідних мереж міста, сформувати безпечне середовище для водіїв та пішоходів і активно встановлювати підземні сміттєві контейнери. Серед інших ініціатив — будівництво мережі комунальних паркінгів та впорядкування наявних водойм у місті.

Залишити відповідь