Як на Львівщині видурюють гроші

0
2198

“Ваш родич у поліції, треба заплатити!” – поширений спосіб видурювання грошей

Головне в такій ситуації не панікувати, а спершу з’ясувати всі обставини і обов’язково повідомити правоохоронцям про спробу шахрайства. Про це пише відділ комунікації поліції Львівської області.

Правоохоронці застерігають! Шахраї під виглядом поліцейських видурюють гроші у громадян. Вони телефонують своїм жертвам і повідомляють, що їхній родич знаходиться у відділі поліції, оскільки скоїв серйозне правопорушення. При цьому наголошують, що йому загрожує ув’язнення, але за кругленьку суму коштів вони допоможуть залагодити ситуацію. Кошти пропонують віддати людині, яка підійде у вказане ними місце, або ж передати таксистом.

Найпоширеніші «легенди», якими зловмисники вміло мініпулюють потерпілими, це скоєння їхнім родичем смертельної ДТП чи побиття людини.

Запам’ятайте, щоб не стати жертвою афериста, необхідно:

· спитати прізвище, ім’я, по-батькові, посаду і відділ поліції, в якому працює співрозмовник та його робочий номер телефону (зазвичай після цього шахраї кладуть слухавку);
· зателефонувати у поліцію і дізнатись чи насправді ваш родич знаходиться у них;
· зателефонувати «винуватцю» події, або ж його близьким та з‘ясувати чи справді він потребує допомоги;
· обов’язково повідомити про спробу шахрайства у найближчий відділ поліції або на оперативну лінію 102.

І найголовніше! Шахраї використовують методи психологічного впливу! «Не кладіть слухавки, робіть все швидко, бо ваш родич може потрапити за грати», – від таких слів жертва впадає в паніку і готова не все, аби врятувати близьку людину.

Зберігайте спокій та не поспішайте виконувати вимоги аферистів – це запорука вашої безпеки!

Залишити відповідь