Як медіа дружини Садового узаконюють джинсу

0
1679

В інформаційній агенції Zaxid.Net винайшли новий спосіб поширювати неправдиву інформацію і при цьому уникати покарання. Вони використовують фейкові сторінки в соціальній мережі ФБ, з непідтвердженою інформацією як джерело для своїх статей. Про це повідомляє ГО “Розвиток громади”.

Яскравим доказом такого медіа-шахрайства є стаття «Поліція повідомила про самогубство відомого львівського активіста», якою інформаційний ресурс міського голови м. Львова відімстив відомому громадському діячу, який передчасно помер за нез’ясованих обставин, за гостру критику міського голови і заодно, за дружбу з представниками ГО «Розвиток Громади».

Матеріал починається без жодних застережень – посилання на офіційні ресурси Нацполіціїі, сторінки в ФБ Ольги Богомолець і Андрія Салюка, які не дозволяють зробити жодного висновку про обставини смерті активіста.

Однак, для більшого ефекту необхідно було додати бруду і Zaxid.Net дає скріншот коментаря під попередньою статтею про вбивство Ігора Коцюруби авторства Олена Терещук, активістки ГО «Антикорупційна платформа», яка мешкає в Києві, а родом з Коломиї, але при цьому особисто знайома з представниками ГО «Розвиток Громади» і поінформована про плани громадського діяча зі Львова. Особиста сторінка активістки містить неприродно розмиту світлину, по 1-4 лайки під кожним постом і відвертий натяк на те, що автор сторінки чоловічої статі, відкрито ненавидить НАБУ та інші державні антикорупційні органи. Щодо ГО «Антикорупційна платформа» (ЄДРПОУ 39716843), то громадська організація з такою назвою, у грудні 2018 року припинила своє існування, маючи дворічну судову тяганину з Львівською міською радою про захист ділової репутації та спростування недостовірної інформації (справа № 2/463/407/16). За два роки суд так і не почав розглядати справу, оскільки усі судді до яких потрапляла справа, з не зрозумілих підстав, оголошували про самовідвід. Сторінка «Антикорупційної платформи» в ФБ теж не містить жодних вихідних даних, а відгуки користувачів яскраво свідчать про замовний характер усіх публікацій.

Тобто для поширення неправдивої інформації і обливання брудом опонентів Zaxid.Net свідомо використовує фальшиві облікові записи і чудово усвідомлює це, оскільки після обурливого коментаря ГО «Розвиток Громади», його не лише було видалено, але й надано таке пояснення «ГО “Розвиток Громади”, ваш коментар видалено через безпідставні персональні нападки на журналістів. ZAXID.NET несе усю юридичну і моральну відповідальність за опубліковані ним матеріали і володіє усіма необхідними ресурсами для захисту у суді».

Активними дописувачами коментарів на стороні ZAXID.NET – своєрідною групою підтримки позиції інтернет видання є ще Фелікс Дзержинський, який не має жодного друга і допису в ФБ і Юрій Яцуляк, без жодної персональної інформації.

Саме ці фальшиві профілі є джерелом інформації для матеріалів інформаційної агенції ZAXID.NET.

Для того, щоб звернутися до суду про захист честі і гідності, активісти ГО «Розвиток Громади» скористаються системою дізнавання в Facebook, яка дозволяє поскаржитись на усі три фальшиві профілі і надіслати у Facebook для перевірки.

Блокування Facebook цих користувачів стане нашим доказом у суді навмисного поширення наклепницької інформації про ГО «Розвиток Громади» за допомогою спеціально для цього створених ботів.

Залишити відповідь