Виконком Садового відкрито нехтує думкою мешканців Львова

0
954

У п’ятницю, 15 червня, на черговому засіданні виконавчого комітету Львівської міської ради, без попереднього розгляду пропозиції та зауважень від місцевих мешканців, буде погоджуватись проект Детального плану території (ДПТ) з метою будівництва готелю по вул. Вороного, 4, на території передбаченій під багаторівневий паркінг. Це грубе порушення ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо врахування інтересів громадськості при затвердженні містобудівних документів. Про це інформує ГО “Розвиток громади”

Нагадаємо, з 19 травня до 7 червня у Львові тривали громадські слухання щодо врахування громадських інтересів під час розроблення ДПТ, обмеженої вул. М. Вороного, вул. С. Руданського, вул. Ф. Ліста, вул. М. Коперника, пл. А. Міцкевича та просп. Т. Шевченка, який передбачав на місці парковки на Вороного, 4 збудувати новий 6-ти поверховий готель. Мешканці прилеглих будинків виступили категорично проти такої забудови та офіційно через ЦНАП, зареєстрували згідно закону, до закінчення громадських слухань, декілька письмових пропозиції та зауважень до проекту ДПТ.

Відповідно до ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» такі пропозиції повинні бути проаналізовані та опубліковані результати їх розгляду. А у разі спірних питань щодо яких неможливо дійти згоди, у тижневий термін (після подання пропозиції), має утворитись погоджувальна рада, до якої увійшли б представники громади.

У понеділок, 11 червня, управлінням архітектури та урбаністики, попередньо не проінформувавши львів’ян на сайті ЛМР, було скликано засідання містобудівної ради на якому розглянули цей проект без жодної згадки про зауваження від місцевих мешканців. Ба-більше, присутніх на засіданні мешканців мікрорайону, які випадково дізнались про це засідання, повідомили, що жодного письмового зауваження від них не отримували.

Аби ввести людей, які виступили категорично проти будівництва готелю, в оману, та не допустити створення погоджувальної комісії, у вівторок, 12 червня, представники управління архітектури та урбаністики ЛМР організували незрозумілу виїзну зустріч, нібито для обговорення спірних питань проекту ДПТ. За результатами зустрічі мешканці наполягли на складанні протоколу, де люди знову зафіксували свою чітку позицію – не допустити забудови по вул. Вороного, 4, а передбачити цю територію для парковки, або відпочинкової зони.

Фото зустрічі та протокол

А вчора, 13 червня, міські чиновники оперативно внесли у порядок денний засідання виконкому ЛМР питання «Про погодження детального плану території, обмеженої вул. М. Вороного, вул. С. Руданського, вул. Ф. Ліста, вул. М. Коперника, пл. А. Міцкевича, просп. Т. Шевченка». Це свідчить, що представники управління урбаністики та архітектури не вважають за потрібне виконувати процедуру проведення громадських слухань у містобудівній сфері та просто нехтують думку місцевих мешканців, сумлінно виконуючи свої попередні домовленості з забудовником!

Зважаючи на таку неприпустиму ситуацію, у п’ятницю, 15 червня, представники ГО «Розвиток Громади» разом із небайдужими львів’янами та жителями прилеглих будинків прийдуть на засідання виконкому, аби відстояти законні права громади м. Львова та вимагатимуть зняти питання «Про погодження детального плану території, обмеженої вул. М. Вороного, вул. С. Руданського, вул. Ф. Ліста, вул. М. Коперника, пл. А. Міцкевича, просп. Т. Шевченка» з порядку денного. Також на даному засіданні у питанні «Про затвердження містобудівних умов та обмежень для проектування об’єкта будівництва на будівництво ТзОВ «Омега-Львів» житлового будинку з прибудованими гаражами на вул. Під Голоском, 17» планують легалізувати незаконне скандальне будівництво багатоповерхівки на місці паркінгу!

Отже, для міських чиновників громадські слухання й надалі залишаються формальною процедурою, яку необхідно пройти тихо і безперешкодно. А думка громади – це неочікувана перепона, яку господарі міста намагаються просто ігнорувати вважаючи, що людям забракне наснаги йти до суду і відстоювати своє право на простір і комфорт у місті.

Залишити відповідь