Виконком Садового переніс питання про будівництво готелю на Вороного

0
1243

Сьогодні, 15 червня на засіданні виконавчого комітету міської ради, всупереч позиції мешканців прилеглих будинків, планували затвердити проект Детального плану території, який узаконив би проектування та будівництво 6-повверхового готелю на вул. Вороного. Про це повідомляє ГО “Розвиток громади”.

Відповідно до законодавства України, проведення громадський слухань при розробці містобудівної документації є обов’язковою процедурою. З початку року представники ГО «Розвиток Громади» моніторять усі проекти Детальних планів територій, які розробляються у місті Львові та інформують мешканців прилеглих будинків про наміри міської ради в сфері забудови міського простору.

Таким чином, при оголошенні громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення детального плану території, обмеженої вул. М. Вороного, вул. С. Руданського, вул. Ф. Ліста, вул. М. Коперника, пл. А. Міцкевича та просп. Т. Шевченка на сайті ГО «Розвиток Громади» було розміщено інформаційну статтю про основні акценти проекту ДПТ та проінформовано мешканців прилеглих будинків про заплановану зустріч з архітектором проекту та процедуру надання пропозицій та зауважень.

На зустрічі з архітектором проекту люди однозначно заявили, що не дадуть будувати готель на місці паркінгу, оскільки для них дуже гостро стоїть питання парковки автотранспорту. Існуючий проект істотно погіршує умови мешканців прилеглих будинків, які своїм коштом відновили внутрішньо будинкові двори, котрі в проекті підпадали під відновлення пасажу Міколяша. В відведений законодавством період, мешканці підготували і зареєстрували через ЦНАП пропозиції і зауваження, однак жодної офіційної відповіді, окрім спонтанної зустрічі з представниками управління архітектури так не отримали.

Відповідно, на засідання виконкому, 15 червня були присутні близько десяти мешканців прилеглих будинків і разом з представниками ГО «Розвиток Громади» наполягали на перенесенні питання та створенні погоджувальної ради. Аби все таки «просунути» це питання, головний архітектор міста Юліан Чаплінський, «на ходу» давав усні відповіді на офіційно зареєстровані зауваження львів’ян. Крім того, на слушне зауваження представника ГО «Розвиток Громади» про порушення, прописаної в законодавстві, процедури громадських слухань, жодний представник міської ради, не зміг дати роз’яснення, адже після завершення громадських слухань у тижневий термін мають бути оприлюднені аргументовані відповіді, а у разі суперечностей – погоджувальна комісія.

За відсутності, вагомих доводів та великому бажанні таки затвердити цей Детальний план території, міський голова Андрій Садовий, між іншим, без аргументовано почав виголошувати припущення , що деякі громадські організації ніби то, відстоюючи інтереси мешканців, потім тиснуть на забудовників. Однак, мешканці міста можуть самостійно відстоювати свої інтереси і після майже півгодинної перепалки з мешканцями міста питання таки було знято з порядку денного. Міський голова таки пообіцяв створити комісію, чого не було зроблено після завершення цих громадських слухань.

Крім того, представники ГО «Розвиток Громади» акцентують увагу на тому, що оскільки не існує затверджено зонінгу Галицького району, усі Детальні плани території у межах цього району Львова, мають погоджуватись не виконкомом, а сесією ЛМР про що ми додатково будемо інформувати депутатів.

Отже, львів’яни можуть відстоювати свої інтереси у сфері містобудування та вимагати спілкування і компромісу з забудовником або інвестором, а громадська організація «Розвиток Громади» допомагає лише консультаціями і жодного разу не приходила на громадські слухання без місцевих мешканців. В ситуації з сферою містобудування ми будемо активно вивчати усі документи, які розробляються міською владою до тих пір, поки не буде дотримуватись прописана Законами України процедура.

Залишити відповідь