Викладач «Львівської політехніки» влаштував контрольну, де показували порно

0
763

Студенти першого курсу Інституту комп’ютерних наук Національного університету «Львівська політехніка» проходили контрольну роботу, у якій демонструвалися порнографічні зображення. Викладач Дмитро Зербіно, який розробив програму для тестування, стверджує, що це «релаксуючі зображення», які відповідають певній «методиці навчання».

Про це інформує Громадське, пише Кулемет.

Про інцидент нам розповіла випускниця «Львівської політехніки» Наталія Кіндратів. Її слова підтверджують відео спілкування студентів із викладачем і проходження контрольної, які є в нашому розпорядженні. Порнографічні зображення (йдеться про зображення жіночих геніталій на весь екран) демонструвалися в програмі, яку Дмитро Зербіно розробив для тестування студентів. У розмові з ним студенти говорять, що їм ще не виповнилося 18 років.

Те, чому студенти могли бачити зображення порнографічного змісту в контрольній роботі, викладач пояснює їм так: «Є певна методика, яка була винайдена в Японії, що людина повинна навчатися із задоволенням і ефект задоволення повинен бути присутнім у всіх позитивних діях… Якщо ви любите військову дисципліну, є різні люди, які отримують задоволення від різних речей. Якщо ви отримуєте задоволення від чогось іншого, то повинні знайти, від чого саме, щоб ви могли підібрати картинки саме для вас».

На запитання студентів про наявність порнографічних фото Зербіно говорить, що «ці картинки не переглядав», а також вказує, що вони «мають право закривати очі чи відвертатися від екрана». На уточнення, що студенти мають на увазі під порно, викладач говорить: «Порно — ви маєте на увазі статевий акт? Ви вважаєте, що статевий акт — це заборонено?»

За словами Наталії Кіндратів, порнографічні зображення в контрольній цього викладача показуються вже кілька років, і про це відомо студентам і викладачам кафедри. «Ця програма існує давно, і викладач не заперечує цього факту, каже, що це нова методика викладання. Я так розумію, що ніхто з цим нічого не робив», — додає вона.

За словами Наталії Кіндратів, студенти, які зняли відео спілкування з викладачем і проходження контрольної, дуже не хотіли розголосу. Адже після того, як записи поширилися студентськими чатами, їх почали цькувати й залякувати. «Вони бояться, що їх завалять на сесії, бояться проблем», — додає Кіндратів.

У коментарях під постом Кіндратів у Facebook про ситуацію нинішні й колишні студенти «Львівської політехніки» захищають Дмитра Зербіно. «Такого хорошого викладача ще треба пошукати. До речі, кожен студент має право вибору, бачити картинки “порнографічного” характеру чи нейтрального, до прикладу, природи», — пише, приміром, Ксенія Ільницька.

Однак у записі розмови студентів із викладачем, яка є в нашому розпорядженні, студент стверджує, що навіть коли він обирав опцію «нейтральні зображення», програма все одно демонструвала порноматеріали.

“Ми намагалися зв’язатися з керівництвом «Львівської політехніки», щоб дізнатися їхню офіційну позицію щодо інциденту”, – пише видання. Заступник декана бакалаврату Інституту комп’ютерних наук Віктор Хавалко сказав нам, що це «не телефонна розмова». «Ніхто з батьків чи студентів не звертався (стосовно інциденту — ред.)», — заявив він і додав, що в разі таких звернень університет оприлюднить офіційну позицію.

Додамо, що стаття 301 Кримінального кодексу України передбачає відповідальність за «виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів». Мінімальна санкція статті передбачає штраф у розмірі 17-68 тисяч гривень, арешт на строк до шести місяців або обмеження волі на строк до трьох років. У деяких випадках (наприклад, у випадку дитячої порнографії) може йтися і про позбавлення волі.

Водночас викладач вважає, що закону він не порушував і пояснює це так: «Я вам ті картинки не видавав. Я вам просто їх показав, щоб ви відволіклися від контрольної. Ви їх не копіювали (тому це не розповсюдження — ред.)»

Залишити відповідь