Впровадження електронного квитка у львівському транспорті стає політичним, – Цимбалюк

0
792

Впровадження електронного квитка у львівському транспорті стає політичним, а не господарським питанням міста. Про це у Фейсбуці пише голова Львівської обласної організації ВО “Батьківщина” Михайло Цимбалюк.

У Львівській міській раді не втомлюються давати обіцянок щодо нової системи оплати за проїзд та його контролю. Але в результаті ця тема у медійному просторі не лише міста, а й країни роками просто заговорюється і складається враження, що ані львівські чиновники, ані самі перевізники не готові до впровадження е-квитка. Не хочеться вірити й в те, що затягуванням вирішення цього питання, у мерії просто шукають найбільш лояльного підрядника. Нагадаю, що до запровадження е-квитка має бути залучене немале фінансування.

“Так, місто звернеться до Європейського банку реконструкції та розвитку з проханням виділити кредит на суму 10 мільйонів євро (до речі, 17 мільйонів євро ЄБРР має надати для Львова на закупівлю 50 тролейбусів). Як результат, бачимо, що львівська господарка ведеться у борг, адже сукупна позика міста станом на початок року становила майже 8 мільйонів доларів та майже 37 мільйонів євро. І дозволю собі зауважити, що ці гроші нам, львів’янам, доведеться віддавати з власної кишені. Варто також закцентувати увагу на тому, що систему та обладнання е-квитка, яку встановлять у Львові, досі не використовували у жодній країні, тож не виключено, що процес може суттєво затягнутися…”, – пише Цимбалюк.

На його думку, тепер очевидно чому у Львові такі високі тарифи на вивезення сміття, квартплату, а віднедавна і найдорожчий в Україні проїзд в електротранспорті. А після зрівняння вартості квитка у тролейбусах і трамваях з маршрутками, перевізники вже вимагають подорожчання і зі свого боку – до 7 гривень 50 копійок (знову ж таки, якщо такий тариф затвердять, то проїзд у львівських маршрутках буде одним з найдорожчих в Україні).

“Наголошую, що такі тарифи були б цілком виправдані, якби львів’яни розуміли, за що вони витрачають свої гроші, бо надання транспортних послуг бажає очікувати кращого. Трамваї в години пік продовжують виходити з ладу, маршрутки курсують не за графіком, а перевезення пільгових категорій на більшості автобусних маршрутів скасоване… Львів – місто з багатостолітньою історією, самобутньою культурою, з найбільшою кількістю програмістів в Україні, львів’яни в багатьох процесах були першими і дуже прикро, що ми не стали першими у впровадженні електронного квитка. Натомість нас випередили обласні центри, які не були такі «відкриті для світу»… Втім вірю, що завжди так не буде…”, – сказано у повідомленні.


Leave a Reply