Восени Україна отримає 55 млн євро на відбудову від європейських партнерів

0
64

Генеральний директорат європейського цивільного захисту та операцій з гуманітарної допомоги (DG ECHO) восени виділить транш у розмірі 55 млн.євро на відбудову України.

Про це в Києві на Форумі громадянського суспільства заявила виконавча директорка «Ліги Сильних» Дар’я Сидоренко, пише Кулемет.

«Минулого тижня я спілкувалась з представницею організації DG ECHO.  Вони планують надати 55 млн. євро на відновлення. Одна з ключових вимог  – будь-яке відновлення має бути доступним. Наприклад, в європейських країнах в органах місцевого самоврядування та територіальних громадах є окрема людина, яка відповідальна за сферу прав людей з інвалідністю. І це дуже важлива посада в наш час. І нам потрібно запроваджувати таку окрему посаду», – переконана виконавча директорка «Ліги Сильних» Дар’я Сидоренко.

Під час виступі на Форумі громадянського суспільства “Обриси майбутнього: перемога, відновлення та модернізація України” Дар’я Сидоренко акцентувала увагу на важливості інклюзивної відбудови.

«Коли ми говоримо про інклюзивність – це не для певної групи людей з інвалідністю. Або для батьків, які виховують маленьких дітей. Інклюзивність – це для усього суспільства. І не тільки про фізичну доступність. Це може бути економічна доступність. Сьогодні в першому читанні вже прийнятий законопроєкт 5344д, який дозволить більше розширити економічну інклюзивність. Також це і про освітню інклюзивність. І тут насправді існує багато викликів. І на жаль, цих викликів більше, ніж потрібно», – відмітила Дар’я Сидоренко.

На думку виконавчої директорки «Ліги Сильних» Дар’ї Сидоренко варто говорити про кілька ключових кроків, які дозволяють говорити про зміни системи в процесі інклюзивної відбудови держави:

  1. прозорість та відкритість під час розробки політик відбудови,
  2. навчання для представників органів місцевого самоврядування та територіальних громад, які будуть відповідати за моніторинг доступності,
  3. проведення національних інформаційних кампаній.

Ключові підсумкові тези з виступу виконавчої директорки «Ліги Сильних» Дар’ї Сидоренко на Форумі громадянського суспільства “Обриси майбутнього: перемога, відновлення та модернізація України”  доступні за посиланням.

Leave a Reply