Волонтерство не мода, а духовна потреба, – з «круглого столу» у Львові

0
1268

У наближенні до Великодня і в час Великого посту, коли особливо актуальною стає тема милосердя і любові до ближнього, Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету “Львівська політехніка” провів  зустріч під девізом «Волонтерство як духовна потреба». Організатори мали на меті зруйнувати певні стереотипи про нібито  тотальне розчарування та зневіру в українському суспільства. На зустрічі також віншували найактивніших волонтерів і волонтерок, котрі нині багато допомагають сім’ям загиблих героїв Небесної Сотні та воїнів АТО.

Як зазначає  директор інституту Ірина Ключковська, котра теж займається волонтерством:  «На щастя, маємо тисячі і тисячі людей в Україні і поза нею, які відчувають духовну потребу допомагати, підтримувати, жертвувати. Їх тисячі. Ними багатий український світ. Усюди, де є українці у світі, є добра воля творити добро для ближнього. Однією з таких подвижниць є Анна Хранюк».

Пані Анна – українка за походженням,  до речі, дочка відомого літературознавця із Польщі Миколи Сивіцького.Водночас вона – відомий музикант, перекладач, багаторічний викладач української мови в Університеті імені Адама Міцкевича в Познані, співорганізатор щорічного фестивалю «Українська весна». Ця знана  громадський діячка нині активно займається волонтерською діяльністю, підтримуючи сім’ї героїв Небесної Сотні, учасників АТО, постраждалих у війні з Росією а також гостинно приймає їх на відпочинок у своєму обійсті.

«Нам колись, — наголосила  під час зустрічі Анна Хранюк, — також  допомагають добрі люди. Добро передається також в генах. Вірю, що українські діти, яким ми даємо трошки радості, колись стануть добрими людьми,  які будуватимуть щасливу державу Вкраїну».

Волонтерство стало справою честі і духовною потребою не лише для Анни, але й для тисяч людей, про що говорили проректор Львівської політехніки Роман Корж, громадські діячі, волонтери, представники церкви з України та з-за кордону. Звернулася до присутніх зі вдячним словом й авторка поезії «Мамо, не плач» Оксана Максимишин-Корабель із Португалії.

Прес-служба Національного університету “Львівська політехніка”

 

Залишити відповідь