Волевиявлення на Львівщині минуло без системних порушень виборчого законодавства

0
798

В результаті перевірок повідомлень про можливі порушення виборчого законодавства поліцейські вже відкрили два кримінальних провадження та склали сім протоколів про адміністративні правопорушення. Про це інформує відділ комунікації поліції Львівської області.

Загалом у день голосування станом на 20.00 до поліції Львівщини надійшло 73 звернення про можливі порушення виборчого законодавства. Інформація про усі повідомлення була внесена до Журналу єдиного обліку, за кожним з них проводились перевірки.

Звернення надходили до поліцейських у Городоцькому, Сколівському, Старосамбірському, Яворівському, Сокальському, Жовківському, Бродівському, Дрогобицькому, Радехівському, Перемишлянському, Миколаївському та Жидачівському районах області, а також у всіх районах Львова.

Так, на виборчих дільницях у Перемишлянському районі на Львівщині та у Шевченківському районі Львова члени виборчих комісій підписали незаповнені бланки протоколів. За цими фактами відкриті кримінальні провадження за ч.4 ст.158 (надання неправдивих відомостей до органу ведення Державного реєстру виборців або фальсифікація виборчих документів, документів референдуму, підсумків голосування або відомостей Державного реєстру виборців) КК України. Санкція статті передбачає покарання – позбавлення волі на строк від семи до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від двох до трьох років.

Також складено сім матеріалів про адміністративні правопорушення, передбачені ст.212-10 (порушення обмежень щодо ведення передвиборної агітації, агітація в день проведення референдуму) КУпАП, ст.183 (завідомо неправдивий виклик спеціальних служб) КУпАП, ст.178 (розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п’яному вигляді) КУпАП та ст.173 (дрібне хуліганство) КУпАП.

Поліцейські продовжують працювати у посиленому режимі, вони забезпечуватимуть охорону окружних та дільничних виборчих комісій до завершення підрахунку голосів, а також під час перевезення виборчих бюлетенів та протоколів до окружних виборчих комісій.

Leave a Reply