Влада Зеленського взялася перекроювати Конституцію за Путінськими лекалами, – Синютка

0
467
Олег Синютка
Олег Синютка

Люди, які прийшли до влади, які не знають чим живуть громади на місцях, нічого не зробили для людей на місцях, взялися узурпувати владу на місцях. Про це у Фейсбуці пише народний депутат України від “Європейської Солідарності”, екс-голова Львівської ОДА Олег Синютка.

“Я чи не єдиний народний депутат 9 скликання, який до того як стати парламентарем очолював місцевий орган влади. Я знаю, що таке децентралізація і для чого вона потрібна людям на місцях.

Чого не скажеш про тих депутатів, на яких розраховує Офіс Президента для підтримки нового закону про так звану “децентралізацію”.

Люди, які прийшли до влади, які не знають чим живуть громади на місцях, нічого не зробили для людей на місцях, взялися узурпувати владу на місцях”, – зазначає Синютка.

Він додає, що успішність громад, успішність розвитку міст були наслідком успішності влади на місцях, яка мала і кошти, і повноваження.

“Від кого тепер залежить успішність громад, якщо всім керуватиме зовсім «ліва» людина з широкими повноваженнями. Точніше не керуватиме, а заважатиме громадам. Про яку децентралізацію ви кажете, якщо тепер все вирішуватиме якийсь «смотрящій» з кварталу, призначений корупційно, кулуарно, який все вирішуватиме замість органу місцевого самоврядування”, – написав Синютка.

Він додав, що “цей закон нагадує Путінські закони, де з безправних і багатих ресурсами територій викачують гроші для Кремля, а люди на цих багатих ресурсами територіях живуть в хлівах з туалетом на вулиці”.

“Щось подібне реалізовує і ця влада, яка прийшовши на короткі терміни, нічого не зробивши для людей за пів року, взялася перекроювати Конституцію за Путінськими лекалами.

Чомусь «випадково» назвавши райони округами (за моделлю з Росії), чомусь «випадково» передбачивши наділення особливим статусом територій голосами монобільшості, чомусь «випадково» виключивши Севастополь з Конституції України.

Чи не випадково?

І як трактувати цю всю вакханалію, згідно з Кримінальним Кодексом, якщо Україна в межах законопроекту втрачає Севастополь, а статус окремих регіонів визначатиметься механічним натисканням кнопок?”, – написав Синютка.


Leave a Reply