Влада подбала про допомогу не тільки демобілізованим військовослужбовцям, а й діючим, – Шамрай

0
1450

Підтримка учасників операції Об’єднаних сил у мирному житті залишається пріоритетним завданням для Президента України Петра Порошенка. Влада подбала про допомогу не тільки демобілізованим військовослужбовцям, а й діючим.

Про це у Фейсбуці пише учасник АТО Володимир Шамрай.

Результатом такої важливої підтримки стало підписання меморандуму про співпрацю у проведенні «психологічної декомпресії» між Міністерством соціальної політики України та Національною гвардією України.

Міжвідомчий проект дозволить значно збільшити обсяги допомоги і більш комплексно підійти до декомпресії як одного з етапів психологічної реабілітації військовослужбовців. Це, своєю чергою, покращить психологічний стан гвардійців, їх стресостійкість, виявити і попередити суїцидальні нахили, правопорушення в умовах мирного життя, розлучення сімей, плинність кадрів.

Програма передбачає 2 основні напрями: спільні тренінги для фахівців соціальної сфери і фахівців з Нацгвардії і безпосередньо соціально-психологічна допомога учасникам бойових дій під час проходження декомпресії. Ця психологічна підтримка проходитиме 3—5 днів, коли бійці виходять із зони проведення операції Об’єднаних сил.

Довідково: методи декомпресійної програми діють як «переключення» внутрішнього стану військовослужбовця із стану виконання бойових завдань – до умов мирного життя.

Leave a Reply