Влада хоче покарати Львів за проукраїнську позицію, – Синютка (ВІДЕО)

0
1011

Нардеп від “Європейської Солідарності” розповів, яким є майбутнє створення Львівської ОТГ

Реформа децентралізації в Україні була однією із найуспішніших реформ п’ятого Президента України Петра Порошенка. Здавалося б, нічого не треба придумувати нового, а потрібно просто взяти і завершити цю реформу.

Про це у ефірі “5 каналу Львів” заявив народний депутат від “Європейської Солідарності” Олег Синютка, пише Четверта студія.

“Дуже важливо, щоб громади отримали реальні повноваження і реальні кошти й тоді люди самі на конкретній території визначатимуть пріоритетність вирішення того чи іншого питання”, – сказав Синютка.

Нардеп розповів, що на Львівщині є приклад створення успішних ОТГ, які уже активно працюють і розвиваються. Є, звісно, і кілька малих ОТГ, які ще з самого початку їх створення не мали перспектив для розвитку, проте важливо те, що люди самі мали пройти цей процес і пересвідчитись на власному досвіді про доцільність створення тієї чи іншої громади.

“І тут таким каменем спотикання стало місто Львів. Мені дуже прикро і соромно, що сьогодні не йде мова про те, як краще жити львів’янам та як краще жити тим людям, які живуть у навколишніх селах і, точно, мабуть, хочуть отримати якнайбільше можливостей, а, з іншого боку, не втратити власні повноваження та можливість самим вирішувати свою долю”, – підкреслив Синютка.

Нардеп наголосив, що якщо подивитись, що зараз відбувається, “то я думаю, що кожен із львів’ян згадає собі слова представників міської ради про те, що ми будемо проводити експерименти”.

“Ви пам’ятаєте про те, що як тільки Саакашвілі заявив про те, що потрібно експериментувати, то одразу з’явилась думка “А давайте експериментувати на Львові”. Це дуже неправильно і не гоже, щоб Львів став полігоном для експериментів”, – наголосив Олег Синютка.

Він також додав, що найгірше те, що експериментувати над Львовом хочуть без врахування думки самих мешканців обласного центру.

Олег Синютка нагадав, що лише у трьох областях України, станом на зараз, досі не затверджені Перспективні плани й серед них є Львівщина. Нардеп також відзначив, що також було дуже неправильним рішення монобільшості про те, щоб вилучити із процесу створення ОТГ Львівську обласну раду.

“Тепер у київських кабінетах чиновники хочуть вирішити, як краще Львову жити. У мене складається враження і думка, що це, якщо хочете, певна помста за те, що рік тому Львів зробив дуже чіткий свій проукраїнський вибір, за те, що Львів не помилився у своєму політичному баченні майбутнього України. І тепер наших людей, львів’ян, хочуть за це покарати. Вони наївні. У них це ніколи не вийде”, – наголосив Олег Синютка.

Нардеп наголосив, що проблема полягає у кількох аспектах: зараз влада, зокрема боїться спілкування з людьми, а з іншого боку – ще й не розуміє, навіщо в Україні децентралізація, якщо можна з Києва вибудовувати вертикаль і “смикати за шнурочки” управління на місцях.

“Також я бачу, що влада хоче покарати Львів за наш політичний вибір, за те, що ми маємо проукраїнську позицію. Знаєте, дуже багатьом хотіло приструнчити Львів, але ще у нікого це не вийшло і не вийде і у цієї влади.  Ну і по-четверте: вони вирішили поекспериментувати над львів’янами. Це не те місто і не ті люди, над якими можна експериментувати”, – підкреслив народний депутат.

Синютка відзначив, що багато чиновників цієї влади випадково потрапили у кабінети й тому просто не знають, що робити далі і як діяти у вирішенні тих чи інших питань. “Професійність цих людей бажає бути кращою”, – відзначив народний депутат від “Європейської Солідарності”.

Leave a Reply