«Вільна Білорусь» просить Папу молитись за борців з режимом

0
1055
Папа Римський

Благодійний фонд «Вільна Білорусь» звернувся до Папи Римського Франциска с проханням пом’янути в молитвах та висловити слова підтримки всім білорусам, які борються проти режимів Путіна і Лукашенка.

Про це пише Четверта студія з посиланням на повідомлення фонду.

«Білоруські добровольці воюють за Україну проти Росії ще принаймні з 14-го року. Проте, з початком війни у 2022-му цей рух став масовішим. Білоруси, які не бажають коритися режиму Лукашенка, допомагають Збройним силам України, а також беруть безпосередню участь в бойових діях», – йдеться у зверненні.

Наразі відомо, що близько 40-ка білоруських добровольців загинули в боях, двоє білорусів вже майже рік перебувають у полоні. Їхня доля невідома.

Окремої уваги заслуговує і подвиг «рейкових партизан», які гальмували рух російських військ у найгостріші дні російського наступу на Київ. Сьогодні цим людям виносять звірячі вироки у форматі «20+» років позбавлення волі.

Чимало опозиціонерів під шаленим тиском змушені були залишити країну. Тих, хто не поїхав, піддають кримінальному переслідуванню. Активістів кидають за грати. Список ув’язнених поповнюється щодня. Їх катують і змушують зізнаватися у злочинах, які вони не скоювали.

Усі ці люди не мають залишитись непоміченими і незнаними. Про них важливо пам’ятати та говорити, наголошує голова БФ «Вільна Білорусь» Олексій Францкевич в листі Папі Франциску.

Залишити відповідь