Відповідальність за пожежу у центрі Львова лежить на Садовому, – Лаврецька

0
1796

Відповідальність за пожежу у центрі Львова, внаслідок якої постраждали люди, безпосередньо лежить на міській владі. І жодні виправдовування чиновників щодо порушень правил безпеки зі сторони підприємців не є переконливим аргументом.

Про це у Фейсбуці пише громадський активіст Наталія Лаврецька.

Місцева влада є ініціатором Різдвяного ярмарку і десятків схожих заходів, які щорічно проводять у місті. І саме чиновники відповідальні за все, що відбувається в межах цих заходів.

Але справжньої відповідальності схоже у мерії уже давно не відчувають, вперто перетворюючи Львів на місто-інсталяцію для туристів, своєрідний парк розваг, у якому можна весело провести час, але важко (і як виявляється небезпечно) жити.

Сьогоднішня пожежа – лише дрібний увиразник проблем, пов’язаних із гонитвою за швидким прибутком без належного контролю і вжиття необхідних заходів безпеки.

Насправді ж проблем дуже багато – це й аварійний стан десятків будинків, які використовують для туристичної галузі, і недотримання правил безпеки на численних локаціях центральної частини міста, й інколи цинічне знищенні самого історичного ареалу міста.

Так, туристична галузь – це насправді та сфера, яку Львів повинен використовувати на усі сто відсотків. Але не ціною безпеки чи навіть комфорту самих львів’ян. Тим паче, що користі від заслуженої популярності Львова звичайні містяни мають надзвичайно мало. Адже, за підрахунками експертів, понад 90% усієї туристичної галузі Львова перебуває у тіні.

Щиро співчуваю усім, хто постраждав внаслідок пожежі і бажаю якомога швидшого видужання.

Надіюся, що міська влада зробить необхідні висновки і почне по-справжньому дбати про безпеку львів’ян та гостей міста.

Залишити відповідь