Від Садового просять нарешті збудувати монумент Небесної Сотні у Львові

0
770

Депутати Львівської облради приймуть звернення до Львівської міської ради щодо необхідності спорудження в місті пам’ятника Героям Небесної Сотні. Про це пише Кулемет.

Публікуємо текст звернення повністю:

​Революція Гідності змінила українське суспільство. Минає четверта річниця від моменту, коли родини втратили своїх синів, чоловіків, батьків, а Україна – Героїв. Занадто високу ціну заплачено за можливість держави розвиватися в європейському векторі.
​Однак за весь час в обласному центрі Львівщини, у місті, де найбільше родин Героїв Небесної Сотні, місцева влада так і не спромоглася гідно вшанувати новітніх Героїв України.
​Від 2014 року представники громадських організацій борються, аби в нашому місті постав пам’ятник загиблим Героям. Численні звернення активістів і родин загиблих до міської влади Львова не дали жодних конкретних результатів.
​Нам прикро, що в такому проєвропейському місті, яке найактивніше долучилося до Революції Гідності, забувають про подвиг Героїв Небесної Сотні. Якби не Євромайдан, ми й досі залишалися б жити в країні, у якій панувала диктатура Януковича. На Грушевського, Банковій, Інститутській та, зрештою, на багатьох вулицях і площах українських міст, містечок, селищ, сіл не було випадкових людей. Відстоювали Європейську Україну справжні патріоти, які прагнули одного – добробуту своєї сім’ї та держави. Шкода, що посадовці міської ради не зрозуміли історичної важливості революційних подій осені – зими 2013 – 2014 років.
​Люди, які творили історію часів Майдану, заслуговують на гідне вшанування. Попри це, жодних концептуальних кроків від Львівської міської ради щодо спорудження пам’ятника народним Героям нема. Дезінформація та відсутність комплексного бачення увічнення подвигу Майданівців викликає неабияке обурення громадськості.
​Саме тому, ми, депутати Львівської обласної ради, підтримуючи волю родин, які зазнали непоправних утрат, та ініціативу громадських активістів, звертаємося до Львівської міської ради з клопотанням вирішити в найкоротші терміни це питання, а в разі неспроможності, наполягаємо на передачі обласній владі повноважень щодо спорудження пам’ятника Героям Небесної Сотні.


Leave a Reply