Верховна Рада посилила захист бізнесу у відстоюванні своїх прав

0
1155

321-ма голосами Верховна Рада ухвалила другий пакет законодавчих ініціатив #МаскиШоуСтоп.

За словами міністра юстиції Павла Петренка, сьогодні в Україні свій бізнес ведуть 3 мільйони підприємців, дехто з них зазнає тиску з боку правоохоронців та стає жертвами придушення підприємницьких ініціатив. Щороку, зазначив Павло Петренко, по всій країні відбувається понад 100 тисяч обшуків.

Про це йдеться на сторінці Народного фронту – Львівщина у Фейсбуці.

Вкінці минулого року ВР виступила проти практики тиску на український бізнес. Відповідно, був прийнятий розроблений у співпраці із Асоціацією підприємців перший пакет законів «Маски-шоу стоп», який передбачав відео-фіксацію всіх обшукових дій, фіксацію винесення ухвали суду щодо дозволу на проведення обшуку, обов’язковий доступ адвоката до проведення слідчих дій, гарантований строк кримінальних розслідувань та заборону правоохоронним органам відкривати справи проти підприємців за однією і тією ж фабулою, нагадав Павло Петренко.

Ці зміни, говорить міністр, почали працювати. І «маски-шоу» уже не є правилом, а винятком. Кількість скарг підприємців істотно зменшилась.

Однак справи проти підприємців ведуться під видозміненими сюжетами, проти різних суб’єктів одного і того ж підприємства.

Прийнятий сьогодні закон №8490, за словами міністра, дає можливість чесному підприємцю захиститись від свавілля слідчого, зокрема вимагати відшкодування збитків за порушення своїх прав (передбачається майнова відповідальність правоохоронця, який чинить відповідний тиск)

Народний депутат від “Народного фронту” Михайло Хміль у Фейсбуці відзначає, що це важливий крок на захист бізнесу від свавілля правоохоронців ВРУ зроблено.

“Важливий крок на захист бізнесу від свавілля правоохоронців ВРУ зроблено. 321 – за!”, – написав Хміль.

Залишити відповідь