Вартість газу в Україні мала становити 13 грн за куб, але її знизили через протести, – Андрій Гнатуш (ВІДЕО)

0
1599

Вартість газу в Україні мала становити 13 грн за куб, але її знизили через протести.

Про це у ефірі одного із телеканалів заявив експерт з питань енергетики та ЖКГ Андрій Гнатуш, пише Кулемет.

Коментуючи заяви міністра Германа Галущенка, Гнатуш заявив, що міністр лукавить.

“Насправді усе банально просто. На початок цього року був закладений тариф у розмірі 13 грн за один куб, але у зв’язку із тим, що українці вийшли на протести і висловили своє “фе” влада була змушена зафіксувати вартість на показнику 6,99 грн за куб. Зараз вони доганяють свою прогалину, щоб хоча б на папері показати можливе виконання бюджету. На жаль, в Україні бюджет не за фактом, а паперовий, картонний”, – сказав Андрій Гнатуш.

Експерт пояснює, що світова економіка відживає і зростання вартості газу відбувається навіть у Європі.

“Світ уже втомився від коронавірусу, світ хоче жити і заробляти. Ціна формується попитом, тому усе і починає дорожчати і надалі буде зростати. Я прогнозують вартість одного куба газу на новий опалювальний сезон у межах 15 гривень”, – повідомив Андрій Гнатуш.

Експерт також нагадав, що вартість електроенергії в Україні зросте з 1 липня.

“І якщо раніше електроносії за рахунок дешевизни були “фішкою” України, які робили нашу державу конкурентно здатною, то тепер це буде нашим прокляттям. Нас силоміць прив’язали до європейських хабів, хоч з точки зору логіки та ведення бізнесу це – просто не нормально. Ми купляємо той самий російський газ, але через кілька прокладок і нам розказують, що так повинно бути і українці повинні сидіти тихо, бо “Путін нападе”, – пояснив Андрій Гнатуш.

Leave a Reply