В Україні військовому оголосили догану за критику Зеленського

0
1302

В Україні вперше оголосили догану військовослужбовцю за політичним мотивом у зв’язку з критикою чинного президента.

Про це в ефірі Прямого сказав ветеран АТО і блогер Олександр Погребиський.

“Вперше військове керівництво застоусувало юридичну відповідальність, а по суті це дисциплінарна відповідальність, за політичним мотивом проти свого підлеглого, офіцера Збройних сил України. Це абсурд. Раніше такого не було. Ніколи, при жодному президенті не карали в юридичному відношенні, а в даному випадку в дисциплінарному, за публікації у Facebook на політичні теми”, – сказав ветеран АТО.

Погребиський додав, що публікацію у соцмережі військовий зробив, перебуваючи у відпустці й формально не виконував свої службові обов’язки.

“Тільки що прозвучав текст публікації цього військовослужбовця, і я не почув, образ на адресу президента. Нічого образливого не звучало, жодних образливих слів. Була виважена точка зору громадянина України і військовослужбовця. Крім того, військовий писав цю публікацію, перебуваючи у відпустці. Формально він не був при виконанні службових обов’язків і не знаходився в армії”, – зауважив блогер.

Погребиський підкреслив, що статті, які інкримінують українському військовослужбовцю не мають жодного відношення до публікації у соцмережах власної точки зору з приводу чинної влади.

“Військовому інкримінують дві статті. Статтю четверту дисциплінарного статуту Збройних сил України і 49-у статтю статуту внутрішньої служби Збройних сил України. Обидві стосуються моральних принципів військовослужбовців: що вони мають бути дисциплінованими, поважати інших, поважати й виконувати накази командирів. До чого тут накази командирів – я не знаю. Тим паче, коли військовослужбовець перебуває у відпустці. Також є окремий наказ Міноборони стосовно того, що військовослужбовці не можуть публічно у соцмережах казати про те, що вони є військовослужбовцями якихось окремих підрозділів і де вони служать. Це всі документи, які, в принципі регулюють це питання. Тому я не бачу жодного приводу, навіть юридичного, щоб оголосити догану”, – підсумував ветеран АТО.

Залишити відповідь