В Угорщині відбулись «Сковородинські дні»

0
1084
В Угорщині відбулись «Сковородинські дні»

Упродовж 20-22 липня в угорських містах Токай, Вац та Будапешт Товариство культури львівських угорців, Камерний оркестр  «Львівська камерата» за підтримки Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації відзначили «Сковородинські дні в Угорщині-2018». Про це інформує прес-служба ЛОДА.

У м. Токай відбулися відбулося покладання квітів до пам’ятної дошки на фасаді церкви, що звели на місці дерев’яного храму, в якому служив Григорій Сковорода. Також відбувся концерт з нагоди 295-річчя з дня народження відомого поета. Українську делегацію привітав мер Токаю Дьордь Пошта.

У м. Вац українська делегація взяла участь у фестивалі національних культур «Вацівські гуляння». Зокрема, відбувся концерт духової музики «Ave Maria» у Білому храмі міста та виступ на фестивальній сцені. Делегацію зі Львова привітали численні представники української громади м. Вац та інших міст. Також відбулася зустріч української делегації та українців Угорщини з мером м. Вац.

У м. Будапешт, в приміщенні мерії першого району Будапешту, українська делегація спілкувалася з представниками міської влади, української діаспори. Опісля Камерний оркестр «Львівська камерата» виконав твори європейської та української класики. Вперше в стінах мерії звучала мелодія Мирослав Скорика.

Також представники міської влади Будапешта, українська діаспора разом з делегацією зі Львова поклали квіти до пам’ятної дошки на фасаді будинку, де у 1837 р. була надрукована «Русалка Дністровая» – альманах, який відіграв провідну роль в збереженні української мови й культури.

Leave a Reply