Українські студенти у Шегинях влаштували протест (ВІДЕО)

0
244

Українські студенти, яких не випускають на навчання за кордон, влаштували акцію на КПП «Шегині». Студенти, які вчаться за кордоном, не можуть почати заняття — їх не випускають з Україниповідомляє «Судово-юридична газета».

У середині серпня нардеп від «Слуги народу» Юлія Гришина повідомила, що українські студенти зможуть отримати можливість виїхати за кордон

За її словами, Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний направив до Міноборони листа з проханням дозволити такий виїзд тим, хто не підлягає мобілізації – зокрема студентам.

Але зараз студенти, які вчаться за кордоном, не можуть почати заняття — їх не випускають з України. А в іноземних вишах уже розпочався навчальний рік.

Державна прикордонна служба пояснює: причина у зловмисниках, які масово підробляють студентські документи, аби незаконно виїхати з країни й уникнути мобілізації.

Обмеження почало діяти з 14 вересня 2022 року. Таке рішення надійшло до Державної прикордонної служби України від вищого військового керівництва.

«На цю мить така категорія, як «студенти», не може перетнути кордон на виїзд з України, допоки це не буде внормовано окремо рішенням уряду і не будуть внесені зміни в постанову №57», – пояснив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

У середу, 21 вересня, українські студенти, яких не випускають на навчання за кордон, влаштували акцію на КПП «Шегині».

Декілька десятків людей приїхали на пункт пропуску, де отримали масові відмови від прикордонників. На «акцію» запросили ЗМІ. Студенти мають намір її повторити. Деякі штурмують КПП вже в 8-й раз. У студентських пабликах усіх бажаючих активно просять підтримати акцію на КПП.

Залишити відповідь