Українців очікує зростання вартості комунальних послуг: експерт пояснив причину (ВІДЕО)

0
531

В основі усіх економічних процесів в Україні лежить те, що у нас шалений дефіцит бюджету – 500 мільярдів гривень. І замість того, щоб навести порядок у запуску економіки хочуть залізти у кишеню кожного українця.

Про це у ефірі одного із телеканалів заявив експерт з питань енергетики Андрій Гнатуш, пише Кулемет.

“Як це хочуть зробити? Підняти тарифи”, – каже Гнатуш.

Він нагадує, що минулого року, у квітні, у зв’язку із коронавірусу та теплою зимою, газ коштував рекордно низьку ціну, а газозберігаючі системи України були повністю заповнені. Зараз же державний бюджет має чимось наповнюватись, тому “Нафтогаз” поставив пікову ціну на газ, але монополісти несуть шалені збитки.

“Зараз на виході люди отримують високі платіжки і не мають з чого платити. Відтак, росте заборгованість за комунальні послуги, а “Нафтогаз” нараховує користувачам пеню та штрафи. Збільшується комунальна яма і наслідки стають трагічними”, – каже Андрій Гнатуш.

Він наголошує, що така сама ситуація і на ринку електроенергії.

“Нас з квітня чекає подорожчання вартості електроенергії, а через це збільшиться тариф на водопостачання та водовідведення. Я пророкую, що на наступний опалювальний сезон вартість теплоносіїв виросте приблизно на 30%, вартість електроенергії для населення виросте практично у два рази. Ми повинні це розуміти”, – наголошує Гнатуш.

Експерт додає, що станом на сьогодні грітись електрикою дешевше, аніж грітися газом. “Але це нівелюється”, – наголошує Гнатуш.

“Але від цього відбувається здорожчання усіх видів товарів… Фактично, відбувається знищення національного виробника. Зараз у світі йде така сама війна, як у минулому століття, але вона відбувається у економічній площині і кожен бореться за краще майбутнє своєї країни”, – підсумував експерт.

Без стратегічного підходу вирішення проблематики, далі – гірше… Хай кругом вакцини – ширма… Основна трагедія – вмираюче виробництво…

Опубліковано Andriy Gnatush Вівторок, 2 березня 2021 р.

Leave a Reply