Українці не бажають сидіти на карантині після повернення з-за кордону, – ДПСУ

0
228
Українці не бажають сидіти на карантині після повернення з-за кордону, - ДПСУ

Через небажання виконувати вимоги постанови Кабінету Міністрів України щодо запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 упродовж цього тижня 38 осіб намагалися підкупити прикордонників Мукачівського, Чопського та Луцького прикордонних загонів, серед яких тільки 26 осіб у Львівському прикордонному загоні. В міжнародних автомобільних пунктах пропуску «Шегині», «Краківець», «Рава-Руська», «Грушів», «Лужанка», «Вилок», «Дяково», «Солотвино», «Ягодин», «Тиса» та «Ужгород».

Про це пише Кулемет з посиланням на повідомлення Львівського прикордонного загону.

Хабародавці намагалися дати кошти на загальну суму 2 200 грн, 400 євро, 330 злотих, 60 доларів США, 6 000 чеських крон, 50 лей та 49 000 форинтів за пропуск через державний кордон України без проходження обсервації чи самоізоляції, за відсутність страхового медичного сертифіката, який покриває витрати пов’язані з лікуванням COVID-19, а також за безперешкодний пропуск через державний кордон тих громадян, у яких були заборони виїзду.

Усі випадки пропонування хабарів задокументовано, до Нацполіції направлені повідомлення для внесення до ЄРДР відомостей за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст. 369 ККУ.

Попри складну ситуацію, що склалася через зростання кількості нових випадків захворювання на коронавірусну інфекцію, деякі подорожні особи продовжують ігнорувати рекомендації щодо дотримання карантинних заходів, зокрема перебування на самоізоляції після повернення з-за кордону або ж проходження ПЛР-тестування.

Держприкордонслужба вкотре звертає увагу громадян, що пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди прикордоннику – це злочини, за який передбачена кримінальна відповідальність.

Також нагадуємо про вчасне та правильне оформлення документів для подорожі, аби не зіпсувати собі мандрівку.


Leave a Reply