Україна та Грузія поглиблюють співпрацю в різних сферах

0
1405

Взаємовигідний розвиток потенціалу України та Грузії і спільна реалізація  проектів у різних сферах, передусім у транспортній та транзитній, посилить співпрацю двох країн, а також дозволить наростити взаємний товарообіг і запропонувати світу нові торгові шляхи. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з Главою Уряду Грузії Георгієм Квірікашвілі. Зустріч глав урядів відкрила програму офіційного візиту Володимира Гройсмана до Грузії.

Перемовини розпочалися із данини пам’яті загиблим у недавній трагедії в Батумі. Володимир Гройсманвисловив співчуття та готовність України допомогти в подоланні наслідків події. Георгій Квірікашвіліподякував за слова підтримки і відзначив, що Україна завжди була і залишається вірним другом Грузії. Саме це і формує порядок денний співпраці двох держав, який з року в рік стає більш насиченим.

“Ми маємо розвивати співпрацю в багатьох сферах”, – підкреслив Володимир Гройсман.

“Ми надаємо великого значення нашій взаємодії. У нас кріпкий фундамент відносин. І якщо об’єднати наші зусилля, ми можемо багато чого добитися”, – сказав Георгій Квірікашвілі.

Так, одним з найбільш перспективних напрямків роботи  є розвиток транзитного потенціалу двох держав. Прем’єр-міністр України підкреслив, що поєднання географічних та транспортних можливостей Києва та Тбілісі може і повинно стати важливою складовою міжнародної ініціативи «Новий шовковий шлях”.

З цим погодився Глава Уряду Грузії. “Новий шовковий шлях неможливий без України. У вас є вихід до Європейського союзу, у нас – до Китаю, з яким діє режим безмитної торгівлі”, – сказав він.

У цьому контексті Володимир Гройсман нагадав, що у вересні поточного року в Одесі підписано Меморандум про співпрацю між ПАТ «Укрзалізниця», АТ «Грузинська залізниця» та ЗАТ «Азербайджанська залізниця», який сприятиме розвитку залізничних маршрутів через Кавказ в напрямку України та Євросоюзу та у зворотному напрямку.

«У нас є попередні домовленості щодо створення спільних транспортних структур, тарифної політики. Треба прискорювати цей процес. Впевнений, що наші перемовини дадуть додатковий імпульс цьому процесу», – зазначив Володимир Гройсман.

Він також запропонував грузинській стороні продумати можливості залучення українських компаній до реалізації інфраструктурних проектів в рамках проекту «Нового шовкового шляху».

Значну увагу сторони приділили і двосторонньому співробітництву – як на рівні запровадження спільних ділових проектів, так і в напрямку обміну досвідом реформ. Як зазначив Володимир Гройсман,  Київ цікавить досвід Тбілісі в боротьбі з корупцією, формуванні ринку землі, великій приватизації. Він назвав доцільним формат постійних експертних консультацій по означених питаннях на рівні відповідальних міністерств та відомств, а також посилення роботи Міжурядової комісії по економічному співробітництву.

Володимир Гройсман також підкреслив, що Грузія входить в топ-20 перспективних ринків для українського експорту, і це відображається на показниках взаємної торгівлі. Якщо минулого року товарообіг між державами сягнув майже 500 млн долл, то за 7 місяців поточного року перевищив 345 млн дол.

«Зараз ми ставимо завдання довести товарообіг до 1 млрд дол, – сказав Володимир Гройсман. – Серед перспективних напрямків співпраці – агросектор, туризм, енергетика”.

“Питання економічної співпраці мають великий пріоритет. Вся наша команда готова до конкретних рішень, які будуть сприяти поглибленню стосунків”, – додав Володимир Гройсман.

Довідково:

Україна посідає 5 місце серед торгівельних партнерів Грузії. Обсяг українського експорту в Грузію за 9 місяців поточного року становив 296,8 млн дол. США (зростання -9,4%). Основні статті – тютюн та промислові замінники тютюну, чорні метали, м’ясо та їстівні субпродукти, алкогольні та безалкогольні напої, продукти харчової промисловості, цукор і кондитерські вироби з цукру. Обсяг грузинського імпорту в Україну за 9 місяців року становив 49 млн дол. Основною статтею імпорту алкогольні та безалкогольні напої та добрива.

Важливими напрямками співробітництва є паливно-енергетичний сектор, в тому числі розвиток проекту Євро-Азіатського нафтотранспортного коридору (ЄАНТК), агросектор, транспорт, передусім в сегменті вантажних перевезень, охорона здоров’я, туризм, розвиток малого та середнього підприємництва.

У рамках візиту делегації урядів Грузії та України підписали два Меморандуми – про взаєморозуміння в сфері розвитку систем земельних кадастрів та в сфері контролю обігу лікарських засобів.

Залишити відповідь