У Зеленського знущаються над медиками, встановивши нереальні умови для страхових виплат, – Синютка

0
949
Олег Синютка
Олег Синютка

Виплата страховки медикам лише за умови отримання інвалідності через захворювання на коронавірус – це знущання над лікарями. Така позиція демонструє справжнє ставлення влади до медиків, які працюють у надзвичайно важких умовах. Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Олег Синютка в інтерв’ю журналістам, пише Кулемет.

«Сьогодні очевидно, що влада провалила підготовку України до боротьби з коронавірусом. І для того, щоб хоч якось вийти із цієї ситуації, об’єднання всього суспільства дало можливість забезпечити медиків захисними костюмами, масками, апаратами штучної вентиляції легень. Але влада продемонструвала не тільки неспроможність відповідати на виклики суспільства. Влада продемонструвала, що вона не поважає і не підтримує самих медиків», – підкреслив Олег Синютка.

Депутат нагадав, що «Європейська Солідарність» і інші політичні сили довгий час вимагали скликання позачергового засідання Верховної Ради і незважаючи на намагання завадити цьому, опозиції все ж вдалося зібрати підписи для його проведення. На засіданні депутати мали проголосувати за законопроект, який би передбачав страхові виплати для медиків, зокрема виплати у випадку захворювання медика на коронавірус або у випадку смерті медика.

«Але виявилося, що влада знову насміхалася над людьми. Серед 4 мільйонів випадків, які є у світі, не зареєстровано жодного випадку, коли б людина після ціє хвороби стала інвалідом. І така поправка від «Слуг народу» про страхові виплати лікарям тільки у випадку отримання інвалідності внаслідок коронавірусноі хвороби насправді є насмішкою над тими людьми, які сьогодні хворіють», – підкреслив Олег Синютка.

Він додав, що на сьогоднішній день в Україні кожна п’ята людина з тих, хто захворів – це медик.

«Європейська Солідарність» не може миритися з такою позицією. Депутати від «Європейської Солідарності» підготували законопроект, який вимагає страхувати медиків і виплачувати не менше 200 тисяч гривень у випадку, якщо вони захворіли на коронавірус», – розповів депутат.

За його словами, таке враження, що влада займається шоу з пошуком крайніх: міністр охорони здоров’я киває на головного санітарного лікаря, головний санітарний лікар киває на уряд, прем`єр обіцяє, що все уже відбулося, президент дає доручення, погрожує звільненнями.

«В кінцевому результаті урядовці імітують бурхливу діяльність і тільки медики не отримують грошей», – підкреслив Олег Синютка.

«Тому ми вважаємо, що цей законопроект, який внесла «Європейська Солідарність», повинен бути внесений в порядок денний і повинен бути підтриманий парламентом», – наголосив представник фракції.

Він додав, що п’ятий Президент України Петро Порошенко звернувся до всіх фракцій парламенту з пропозицією у разі, якщо цей законопроект не буде внесений спікером в порядок денний, провести позачергове засідання Верховної Ради і розглянути його.

Залишити відповідь