У Яворівському національному парку продають 3 га землі під курорт

0
608
У Яворівському національному парку продають 3 га землі під курорт
Територія розташована посеред лісу, ландшафт якої схожий до Карпат та ідеально пасує під спорудження нового великого курорту.

Про це повідомляє Львівський портал.

Земля під продаж знаходиться поряд із мальовничим селом Майдан. У цьому місці на межі Яворівського і Львівського районів зосереджено багато баз відпочинку та діє відомий гірськолижний витяг. 3 га лісу продають меншими ділянками по 20 сотих через платформу онлайн-оголошень. Вартість однієї ділянки оцінюють у 12 тисяч доларів.

Клієнтів заохочують до купівлі землі під побудову великого комплексу, бо це – «справжній шматочок раю» коло Львова, та ще й в середині Яворівського національного природного парку.

«Навкруги мішані ліси, чисте повітря і неймовірна атмосфера єднання з природою. Ідеально для побудови відпочинкового комплексу в стилі HUGE чи готелю. 1 км до дороги, 27 км до Львова. Через дорогу – відпочинковий комплекс «Майдан» та «Чарівні Озера». Ціна – 12 тисяч доларів. В асортименті є 3 га», – йдеться у повідомленні агенції нерухомості «Рідний Дім».

Ріелтор запевняє, що продаж земель у парку цілком законний. Цільове призначення земель – для ведення садівництва.

«Ми теж спершу були вражені, що таке можливо в Україні, але ці землі перебувають у приватній власності вже багато років. Єдине, що може насторожувати покупця, – комунікації, бо лінії електропередач на місці немає, а необхідно протягувати від центральної дороги», – повідомила ріелторка Світлана.

Аби дістатися місця, потрібно повернути з головної дороги біля села Майдан у напрямку Яворівського парку і їхати ґрунтовою вулицею до шлагбаума.

«Ми зацікавлені у масштабному продажу (3 га землі – ред.) одному покупцю, бо це місце справді мальовниче, є сенс ним займатися комплексно, аби максимально зберегти його природний вигляд для єднання людей з природою. Такий комплекс може працювати весь рік, адже довкола природа і ландшафт, як у Карпатах», – заохочує продавець.

За даними публічної кадастрової карти України, ділянками, які виставлені на продаж, раніше розпоряджалася Лозинська сільська рада і зараз вони приватизовані або перебувають у процесі приватизації. Власник однієї ділянки – Олена Виноградова, яка отримала право власності на землю 4 січня 2021 року.

Ще одна ділянка для садівництва, яку продають посеред лісу, належить Марії Буці. Коли жінка отримала право власності на неї, невідомо, адже дата реєстрації у кадастрі відсутня.

Як виявилося, землі посеред парку можуть продавати законно. Проте є ряд спірних ділянок, що були відчужені протиправно, тож сьогодні тривають судові процеси, аби їх повернути.

Чинні межі Яворівського національного природного парку сьогодні нанесені на кадастровій карті України. Якщо на ній є ділянки, які перетинають межі парку, то це незаконно, розповідає заступник директора Яворівського національного природного парку Ігор Плесак. Однак посадовець визнає, що у середині парку є ряд господарств, які не увійшли до чинних меж парку.

«У середині парку є дачні ділянки та кооперативи, які мають присвоєні кадастрові номери. Усі ці ділянки були роздані людям ще до створення Яворівського національного природного парку», – повідомив він.

У Яворівському національному парку продають 3 га землі під курорт

Офіційно Яворівський національний природній парк був створений 4 липня 1998 року указом Президента України Леонідом Кучмою.

«Парк отримав державний акт на землі, які знаходилися у межах Лозинської сільської ради та Івано-Франкової селищної ради – у 1999 році та в 2001 році відповідно. У 2017 році ми проводили відновлення меж згідно з державним актом, аби отримати кадастровий номер території парку. У цей період було виявлено факти перетинів деяких земельних ділянок людей із межами парку. На сьогодні у судовому процесі є дві ділянки», – зазначив Ігор Плесак.

Залишити відповідь