У Трускавці вкотре купуватимуть лавки з гербом міста

0
1379

Комунальне підприємство «Парк курортний» минулого тижня оголосило про проведення допорогової закупівлі 28 чавунних лавок з гербом Трускавця. Для цього згідно рішення сесії з міського бюджету було виділено 192 тис грн. Про це пишуть Джерела Трускавця.

За даними, оприлюдненими «Парком курортним» на ресурсі «Прозорро», очікувана вартість закупівлі становитиме 190 400 грн., тобто ціна однієї лавки – 6, 8 тис грн. Схоже, що умови конкурсу прописані під заздалегідь відомий результат, бо розміри лавок замовником виписані до сантиметра!

Це один з найпоширеніших способів провести тендер  сумнівної прозорості — прописати у вимогах до учасників настільки дискримінаційні умови, що їм відповідатимуть лише «свої» підрядники.

Як відомо, за останніх півтора року КП «Парк курортний» купив 46 лавок й 30 сміттєвих урн з логотипом Трускавця, вартістю 6 тис грн. кожна! Практично усі були придбані у підприємця з Дрогобича Ольги Задорожної за процедурою звітування, тобто без проведення конкурсу. Так, 16 грудня 2016 року комунальне підприємство уклало договір з пані Задорожною на поставку 11 урн для сміття з терміном виконання – до 31 грудня! Така ж дата стоїть на договорі з тим же підприємцем на придбання 30 лавок. Це ж треба, аби у дрогобицького підприємця випадково знайшовся такий ходовий товар, як сміттєві урни та лавки з логотипом Трускавця! У червні 2017 року пані Задорожна знову абсолютно «неочікувано» уклала договір з «Парком курортним» на поставку 16 лавок!

Нагадаємо, що ініціатива встановлення у місті елементів благоустрою з логотипом Трускавця належить трускавецькому меру. У липні 2016 року Андрій Кульчинський у супроводі депутата міськради Мирослава Мицька відвідав місто Рибник, що у Сілезькому воєводстві Польщі. Враженнями від поїздки Андрій Кульчинський поділився на своїй сторінці у Фейсбук, повідомивши, що мав перемовини з польським виробником, який продукує світильники, лавки, контейнери для сміття.

Сьогодні світильники польського виробництва, лавки та чавунні урни для сміття уже стоять на вул. Шевченка та на майдані Кобзаря. Це лише невелика частина з того, що міські очільники планують закупити за кордоном, отримавши щедрі відкати. У Трускавці  реалізується схвалена трускавецьким мером схема: товар, куплений у Польщі, оформляється на «свою» фірму, яка й перемагає у тендері.

Ще одним щасливчиком, якому вдалося візуалізувати замовлення комунального підприємства щодо урн для сміття, став  ТОВ «Комсервіс-Трускавець», який у квітні 2017 р. був єдиним учасником, а відповідно і переможцем тендеру,  оголошеного «Парком курортним».

Власником «Комсервісу-Трускавець» є Олег Кабальний, який разом з заступником трускавецького мера Олександром Ткаченком є співзасновниками міської організації «Єдиного центру». А разом з депутатом Мирославом Мицьком вони заснували міське відділення ГО «Комітет по боротьбі з корупцією в органах державної влади, правоохоронних органах, прокуратурі та судах».

«Комсервіс-Трускавець» було створено у 2016 році. З того часу фірма, за даними системи «Прозорро», отримала замовлень на загальну суму 4,95 млн грн. Причому всі підряди підприємство отримало від управлінь, відділів чи комунальних установ Трускавецької міськради.

ФОП Задорожна Ольга Миколаївна теж зареєстрована у 2016 році, основний вид діяльності – загальне прибирання будинків. Згідно з системою «Прозорро», підприємець отримала тільки чотири замовлення – щодо урн та лавок для Трускавця, а також світильників та освітлювальної арматури для відділу освіти ТМР.

Що стосується останнього тендеру для закупівлі лавок, оголошеного «Парком курортним», то легко спрогнозувати переможця. Ним стане хтось з перевірених постачальників: підприємець Задорожна з Дрогобича або ж «Комсервіс-Трускавець», не дивлячись на те, що такі дії посадовців підпадають під визначення корупційних! Робимо ставки?

 

Залишити відповідь