У Трускавці розслідують привласнення бюджетних коштів

0
1536

Трускавецький міський суд у липні цього року ухвалив рішення про тимчасовий доступ до банківських рахунків ТзОВ «Резорт Груп», договорів й інших документів, які це підприємство уклало із замовниками робіт – міськими розпорядниками бюджетних коштів. Керівником та співвласником «Резорт Груп» є депутат міської ради від ВО «Свобода» Богдан Габшій. Про це пишуть Джерела Трускавця.

Як стало відомо з рішення суду, у Трускавецькому відділенні поліції знаходяться матеріали кримінального провадження, відкритого за фактами привласнення бюджетних коштів службовими особами ТзОВ «Резорт Груп». У ході досудового розслідування встановлено, що у 2017 році це підприємство отримало бюджетних замовлень майже на 3 млн грн для проведення капітальних ремонтів та реконструкцій об’єктів у Трускавці, однак роботи у повному обсязі не виконало. А кошти, перераховані від замовників: міської лікарні, відділу освіти та управління ЖКГ і Б міськради, керівництво підприємства використало не за призначенням, можливо на власні потреби та цілі. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем».

Як відомо, ТзОВ «Резорт Груп» є фірмою, наближеною до заступника міського голови Трускавця Олексія Балицького, який є керівником міського осередку та депутатом Львівської облради від «Свободи». Підприємство було створене ним у 2012 році, а у 2014 після набуття статусу державного службовця (Олексій Балицький очолив Департамент екології та природніх ресурсів ЛОДА) директором товариства став депутат міськради Богдан Габшій.

У листопаді 2015 року, одразу ж після призначення Олексія Балицького заступником мера Трускавця, підприємство активізувало свою діяльність – на нього «посипалися» щедрі інвестиції з міського бюджету. При цьому, за даними аналітичної системи «Ю-контрол», у 2015 році ТзОВ «Резорт-Груп» зазначило у своєму штаті до 2 працівників, воно зареєстроване у Трускавці за адресою: вул. Симоненка, ½.

Експрес-аналіз фірми, проведений аналітиками «Ю-контролу», вказав на наступні фактори ризику: місцезнаходження підприємства у житловому будинку (відповідно до Житлового кодексу України забороняється надання приміщень у житлових будинках для потреб промислового характеру), а широкий перелік зареєстрованих видів діяльності «Резорт Груп» може свідчити, що діяльність підприємства не спрямована на досягнення реальних результатів господарських операцій і має ознаки фіктивності.

Загалом з листопада 2017 року ТзОВ «Резорт Груп», за інформацією пошуково-аналітичної системи 007, отримало бюджетних коштів для виконання робіт у Трускавці на понад 4,5 млн. гривень! Йдеться про поточні ремонти доріг та тротуарів міста, реконструкцію корпусів міської лікарні. Тендери підприємству діставалися практично за відсутності конкуренції – за процедурою звітування на Prozorro або ж у допорогових закупівлях.

А веб-портал використання публічних коштів «Е-дата» не відображає жодних бюджетних трансакцій з «Резорт Груп»до листопада 2015 року! Схоже на те, що саме Олексій Балицький, ставши заступником трускавецького мера, подбав, аби підприємство почало отримувати замовлення на виконання робіт, що фінансуються коштом платників податків. Чиновницький дах став гарантією тендерів! І, схоже, додатковим джерелом нетрудових доходів…

Нагадаємо, що торік Олексій Балицький придбав автомобіль Kia Sportage 2017 року випуску вартістю 618, 8 тис. гривень. Про суттєві зміни в майновому стані посадовець повідомив у Єдиному реєстрі декларацій. Олексій Балицький надає перевагу саме цій моделі легковика, бо у 2012 році він придбав аналогічну іномарку.

Підприємницькою діяльністю заступник трускавецького мера ніколи не займався. У 2014 році Олексій Балицький задекларував лише 38 182 грн. загального доходу, який склала заробітна плата. Суми, вказані у декларації за 2015 рік, також доволі скромні: річний дохід у розмірі 73 410 грн. А у 2016 році статки родини заступника трускавецького мера суттєво зросли: доходи – 171,83 тис грн, готівкові кошти – 24 тис дол, у 2017 році – 319, 5 тис грн, 3 тис дол.

Що стосується депутата Богдана Габшія, то окрім керівництва у ТзОВ «Резорт Груп», він є заступником директора ТОВ «Західний Горизонт», керівником у ТзОВ «Вудхаус Карпати», заступником голови ОК ЖБК «Карпатський дім». У деклалації за 2017 рік Богдан Габшій зазначив 987,56 тис грн доходу від підприємництва. У квітні 2017року року відповідно до повідомлення про суттєві зміни у майновому стані депутат-свободівець вказав на придбання автомобіля HYUNDAI, вартістю 344, 9 тис грн, а у березні 2018 – нежитлового приміщення у Трускавці за ціною 408, 5 тис грн.

 

Залишити відповідь