У Садового не збираються платити за вивіз сміття зі Львова

0
863

Як повідомила Ірина Маруняк, директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР, є заборгованість ЛКП перед перевізниками ТПВ за грудень 2017 р і січень 2018 року у розмірі 5,6 млн. грн. Натомість держава боргує ЛКП відшкодування пільг і субсидій у розмірі 27 млн. грн. Як тільки держава відшкодує пільги і субсидії, заборгованість перед перевізниками ТПВ буде погашена. Про це інформує прес-служба ЛМР

«Станом на сьогоднішній день є заборгованість ЛКП перед перевізниками ТПВ. Борг за грудень 2017 року і січень цього року, без нарахування за лютий, становить 5 млн. 644 тис. грн. Цей борг зумовлений тим, що є заборгованість держави перед ЛКП за пільги і субсидії. Станом на сьогодні по Львову борг за відшкодування пільг і субсидій становить 493,5 млн. грн. Це відшкодування пільг і субсидій за тепло, газ, воду, і, зокрема, заборгованість по ЛКП. Борг перед ЛКП становить 27 млн. грн.

Мешканці щомісячно оплачують квартирну плату. Ці кошти збирає ЛКП. Квартирна плата складається з першочергових платежів – це податки, які необхідно оплачувати, заробітна плата, оплата за обслуговування ліфтів, оплата за вивіз ТПВ, оплата за електроенергію. В першу чергу необхідно оплачувати податки. Це обов’язкові платежі. Коли збирається квартирна плата податок оплачують у першу чергу. Також виплачується заробітна плата робітникам, двірникам. Зрозуміло, що першочергово має бути оплачено і за вивіз сміття, і за обслуговування ліфтів, і за електроенергію. Якщо місяць часу не оплачується за електроенергію, є небезпека, що її відключать. Якщо не оплачують за ліфти, однозначно що організації, які надають послуги з обслуговування, можуть ставити питання, що не будуть більше надавати таку послугу. Це стосується і вивезення ТПВ.

Однак, у зв’язку із тим, що є заборгованість держави перед ЛКП 27 млн. грн, це не дозволяє в повній мірі оплачувати за вивіз ТПВ. Частка відшкодування пільг і субсидій у квартирній платі в середньому складає 35-36%. Тому, збір коштів по квартирній платі буде 100%, коли буде відшкодовано отих 35-36% заборгованості пільг і субсидій державою. Тоді ЛКП мають змогу в повній мірі розраховуватися з перевізниками ТПВ та оплачувати усі першочергові платежі. Райони частково проплату здійснили. Зокрема, у лютому частково оплачено борги за січень. Але борг ще є наявний. Тому, дуже важливо, щоб вчасно були відшкодовані пільги і субсидії. Коли буде відшкодовано пільги і субсидії, однозначно, що заборгованість перед перевізниками ТПВ буде погашена», – розповіла Ірина Маруняк.


Leave a Reply