У Садового ремонтують велику сесійну залу: розпочали демонтажні роботи

0
1205

Велику сесійну залу Львівської міської ради (202 кабінет), де проводять сесії та апаратні наради, оновлять. Тут замінять усі інженерні мережі, встановлять нову систему опалення й кондиціонування, замінять меблі й відновлять історичне розміщення зали та її кольористику. А також запровадять декілька новацій. Усі ремонтно-реставраційні роботи триватимуть півроку. Про це інформує прес-служба ЛМР.

«Цей зал готуємо до проведення ремонту — зараз демонтовуємо і перевозимо в Шевченківську районну адміністрацію меблі, які є тут, щоб можна було облаштувати резервний сесійний зал. Як це зробимо, то зможемо провести поточні ремонтні роботи. Метою є, власне, оновити і зробити це приміщення енергоефективним, зробити вентиляцію і кондиціонування, бо літом тут задуха, а зимою не є надто тепло — тобто це базові речі, які облаштуємо. Також замінимо підлогу і проведемо ремонтні роботи, що стосуються стін, підлоги, балкону», — розповів Юрій Лукашевський, начальник управління «Секретаріат ради» ЛМР.

З його слів, також планують відновити історичне розміщення сесійної зали — так, як функціонально її проектували, і зробити її за традицією західних країн — тобто запровадити парламентську форму дискусій. Адже історично (а це ілюструє світлина сесійної зали 1925 році року) ця зала була розвернута до стіни — тобто депутати сиділи спиною до вікон.

«Хочемо розмістити півколом місця для депутатів, щоб вони під час дебатів дивилися один одному в обличчя, бо це, як показує практика європейських країн, сприяє більшій дискусії в сесійній залі і кращому обговоренню питань, які виносяться на розгляд. Але цей етап має пройти обговорення депутатського корпусу, щоб ми могли це задіяти. Тобто акцент — зала має бути максимально розвернута, щоб депутати з головуючим могли вести дискусії і дебати щодо рішень, які приймають. Якщо буде прийнято рішення про закупівлю меблів і облаштування системи голосування, то ми б хотіли також облаштувати систему голосування, яка буде унеможливлювати голосування за свого „сусіда“», — пояснив Юрій Лукашевський.

Також концепція передбачає залучення балкону для мешканців, будуть передбачені місця для журналістів і для людей, які записані на виступ. Кількість місць у залі фактично не зміниться. Адже, зі слів посадовця, хочуть зберегти цю залу і відновити її перше історичне розміщення, історичні елементи. Також планують облаштувати ще одну люстру.

«Це буде перша сесійна зала в містах України, де буде так облаштовано залу для можливості ведення дискусій. Ми б хотіли, щоб Львів був прикладом для інших міст України, щоб у сесійних залах під час дебатів приймали виважені рішення», — акцентував він.

Замовником робіт є ЛКП «Ратуша-сервіс». Уже провели закупівлі по системі кондиціонування й опалення. Зараз триває розгляд пропозицій для обрання підрядної організації, яка виконуватиме роботи.

«В нас є близько 70% суми, щоб починати роботи. Вартість системи кондиціонування і опалення — понад 3,7 млн. грн. Щодо вартості будівельних робіт — поки що вивчаються ці пропозиції, але вони в межах 6−7 млн. грн. Щодо меблів — готується технічне завдання. Максимальний термін всіх робіт — близько 6 місяців», — розповіла Валентина Бартошик, директорка департаменту адміністративних послуг ЛМР.

«На первинні роботи — по інженерії і поточного ремонту, кошти є, однак немає коштів на оновлення меблів і системи голосування. Тому будемо переконувати, що якщо є ремонт, то доцільно відновити первинний історичний вигляд цієї зали і забезпечити більш ефективне проведення сесій», — додав Юрій Лукашевський, начальник управління «Секретаріат ради» ЛМР.

Автор концепції ремонтно-реставраційних робіт Тарас Михаліха також зауважив, що фахівці провели досить ґрунтовні попередні роботи, дослідження реального оздоблення стін, тому проект передбачає ремонтні роботи — відновлення, і забезпечення хорошого інженерного функціонування приміщення.

«Це історична зала, тому ми з великою повагою ставимося до неї. Основна ідея — максимум відновити історичне розміщення, тому ми проводили зондажі, досліджували історичну кольористику, тому ми будемо замінювати лише ті елементи, які або фізично зношені — як підлога, або втрачені — як п’ята люстра, яка є на історичних фото.

Також хочемо задіяти другий поверх — балкон, і використати його, щоб мешканці могли там перебувати під час сесій. Стараємося зробити все лаконічно, без зайвого декору — щоб усе було функціональним, для роботи, й нічого не відволікало”, — зазначив Тарас Михаліха, автор концепції ремонтно-реставраційних робіт.

До слова, останній ремонт у великій сесійній залі проводили близько 20 років тому.

Залишити відповідь