У Львові згадали Лісових братів за Литовську державу

0
509

14 жовтня у Львівському палаці мистецтв о 16:00 відбувся захід, присвячений боротьбі Лісових братів за Литовську державу (1944-1965).

Про це пише Кулемет з посиланням на прес-службу облради.

Захід складається з виставки «Юзас Лукша: Шлях життя воїна» та документального фільму «Могила 27/3. Повернення яструба». 2021 рік в Литовській республіці оголошений роком одного з найвідоміших борців за свободу Литви від радянської окупації, роком Юзаса Лукші. Юзас Лукша двічі перетинав «Залізну завісу» і тренувався у французьких та американських школах розвідки перед своїм другим і останнім поверненням на Батьківщину.

Яструб – так називали Адольфаса Раманаускаса-Ванагаса, головнокомандувача збройних сил Союзу борців за свободу Литви, якого у 1956 році заарештувало МГБ. Документальний фільм «Могила 27/3. Повернення яструба» розповідає історію тортур, застосованих до Адольфаса Раманаускаса-Ванагаса, його страти, та секрети переховуваних решток знаменитого партизана. Автор документального фільму десятки років займався вивченням справи Яструба і зрештою зміг віднайти його рештки, сховані МГБ-КГБ.

Розклад заходів:

О 15:30 – початок прес-конференції.

О 16:00 – початок екскурсії.

О 17:00 – початок показу фільму

У прес-конференції участь візьмуть:

Томас Ілa – Заступник військового аташе посольства Литва  Даріус Варанавічус – головний редактор військового прес-офісу Збройних сил Литви.

Даліус Жигеліс – старший дослідник (періоду 1945-1965 років) Центру дослідження геноциду та опору Литви. Після екскурсії та фільму відбудеться сесія запитань-відповідей щодо руху спротиву Лісових братів та сучасного стану литовських Сил спеціальних операцій, що ідеологічно спираються на рух Лісових братів.

 

Залишити відповідь