У Львові заплатили 7 млн грн за проєкт міського архіву, грошей на будівництво якого немає

0
420

Проєкт будівлі міського архіву на розі вул. Трускавецької та вул. Пулюя розробить київська архітектурна компанія «Творча архітектурна майстерня «Кудін». За проєктно-кошторисну документацію Львівська міська рада сплатить понад 7,1 млн гривень.

Як пише “Кулемет”, про це повідомляє Leopolis.news.

Відповідний договір між ЛКП «Ратуша-Сервіс» та «Творча архітектурна майстерня «Кудін» було підписано за результатами переговорної процедури у вересні 2020 року. Згідно із ним буде розроблено містобудівний розрахунок, ескізний проєкт, проєктно-кошторисну документацію.

Вартість проєкту становить 7 млн 172 тис. грн. При цьому вартість проєкту на першому етапі становила 2,8 млн грн, та у другому – 4,3 млн грн.

Варто зазначити, в обґрунтуванні переговорної процедури «Ратуша-сервіс» зазначає, що проєкт архітектурної майстерні «Кудін» переміг у «Всеукраїнському відкритому архітектурному конкурсі на кращу проєктну пропозицію будівлі міського архіву на вул. Трускавецькій у м. Львові» у 2017 році. Організатором конкурсу виступав Департамент містобудування ЛМР за головування Юліана Чаплінського.

Водночас слід зазначити, попри витрачені 7 млн на розробку ПКД для міського архіву, наразі у міста немає коштів для його будівництва. За словами Андрія Садового, для будівництва мають залучити інвесторів та грантові фундації, оскільки місто власним коштом буде реалізовувати цей проєкт дуже довго. «Творча архітектурна майстерня «Кудін» уже не вперше отримує чималі кошти з міського бюджету Львова. Загалом, з 2018 року Львівська міська рада та майстерня «Кудін» уклали угод на 22,9 млн грн.

Зокрема, у 2018 році Управління архітектури та урбаністики підписало з архітектурною майстернею «Кудін» відразу два договори, що стосувались будівництва Палацу Спорту в мікрорайоні Сихів, на розробку ескізного проєкту та містобудівний розрахунок за 1,94 млн гривень та робочу документацію за 7,717 млн грн.

Окрім того, у 2019 році на замовлення КП «Палац ігрових видів спорту» архітектурна майстерня «Кудін» за додаткових 6 млн гривень виконала послуги з коригування проєктно-кошторисної документації по об’єкту «Будівництво палацу спорту на просп. Червоної Калини».

Обґрунтуванням і в цьому випадку слугували результати «Всеукраїнського відкритого архітектурного конкурсу на кращу проєктну пропозицію спортивного комплексу у житловому масиві «Сихів», котрий Управління архітектури та урбаністики, за керівництва головного архітектора міста Юліана Чаплінського, провело у 2017 році.

Загалом послуги з архітектурного проєктування, розробки та виготовлення проєктно-кошторисної документації палацу спорту на просп. Червоної Калини, місту коштували 15,6 мільйонів гривень.

Варто зазначити, у березні 2018-го виконком міської ради погодив містобудівні умови для будівництва і перейменував спорткомплекс на Палац спорту.

На початку жовтня 2018 року у Львові створили ЛКП «Палац ігрових видів спорту», яке стало замовником будівництва, а пізніше виділили земельну ділянку під спорткомплекс площею 1,87 га.

Відбулось два тендери, але їх скасували через те, що подавався лише один учасник, що суперечить законодавству. На третій тендер подались двоє учасників, а початкову вартість торгів зменшили майже удвічі.


Leave a Reply