У Львові за ініціативи депутатів «Солідарності» пропонують обмежити використання поліетиленових пакетів

0
1403
У Львові за ініціативи депутатів «Солідарності» пропонують обмежити використання поліетиленових пакетів
У Львові за ініціативи депутатів «Солідарності» пропонують обмежити використання поліетиленових пакетів

Депутати Львівської міської ради запропонували відмовитись від використання одноразових поліетиленових пакетів у магазинах та дрібних точках продажу товарів. Відповідний проект ухвали сьогодні зареєстрували  депутати від БПП, голова фракції Петро Адамик та Уляна Пак.

Про це інформує прес-служба Львівської обласної організації “Солідарність” Блоку Петра Порошенка.

В зареєстрованому проекті ухвали йдеться про те, щоб рекомендувати суб’єктам господарювання сфери торгівлі пропонувати покупцям альтернативу використанню одноразових поліетиленових пакетів – біологічні полімерні чи паперові пакети, багаторазові торбини тощо.

«На жаль, зараз законодавство не дозволяє на місцевому рівні забороняти обіг тих чи інших товарів. Тому ми підготували ухвалу, яка дозволить напрацювати механізм, фінансовий в тому числі, заохочення малих підприємств переходити на екологічно чисті торбинки, паперові пакети. Сподіваюсь, співавторами ухвали будуть усі голови фракцій у міській раді. Це є світова практика: Грузія відмовилася від обігу поліетиленових пакетів, не кажу вже про Данію, Францію та інших. В Нідерландах, наприклад, ввели додатковий податок на виробників цих пакетів. Прогресивне людство прямує до цього семимильними кроками.  Якщо ми це проголосуємо, то ми протягом року можемо повністю перейти на екологічно-чисті пакети», – розповів автор ухвали, депутат Львівської міської ради Петро Адамик

Згідно з проектом ухвали, в департаменті економічного розвитку мають розробити програму фінансового заохочення підприємців в сфері торгівлі, які відмовляться від одноразових поліетиленових пакетів.

Окрім того має проводитись масштабна просвітницька робота. В засобах масової інформації повідомлятимуть про шкідливість пластикової тари та упаковки для довкілля, необхідність обмежити її використання в побуті, переваги еко-безпечних пакувальних матеріалів. За це нестиме відповідальність управління інформаційної політики та зовнішніх відносин.
Управління освіти повинне буде проводити аналогічну інформаційно-просвітницьку роботу зі школярами та дошкільнятами.

Окрім того, депутати подали запит із проханням до Верховної ради України обмежити використання поліетилену на державному рівні.

Залишити відповідь