У Львові виник скандал із похованням останньої зв’язкової Шухевича Дарії Гусяк (ВІДЕО)

0
55
Відійшла у вічність остання зв'язкова Романа Шухевича Дарія Гусяк

Юрій Шухевич обурений тим, що останню зв’язкову його батька Дарію Гусяк не хочуть ховати на Полі почесних поховань на Личаківському кладовищі. Натомість влада пропонує місце на Марсовому полі за парканом Личаківського цвинтаря.

Про це він повідомив у зверненні, пише Кулемет.

За словами багаторічного політв’язня радянських таборів Юрія Шухевича, одного з найближчих людей Дарії Гусяк, вона має бути похована поряд зі своїми однодумцями та близькими друзями, зокрема Катериною Зарицькою, з якою вони разом проходили ув‘язнення.

Прощання з Дарією Гусяк має відбутись 15 серпня об 11.00 у Гарнізонному храмі Петра й Павла. Точне місце поховання й досі невідомо.

“Ми звертались за коментарем до Львівського міського голови та міської ради. За словами, директора департаменту «Адміністрація міського голови» Євгена Бойка місце поховання наразі узгоджується”, – йдеться у повідомленні.

На ситуацію відреагував Вахтанг Кіпіані.

“До мене тільки зараз дійшло, що у Львові відбувається ганебний фарс. Міська влада не хоче дати дозвіл на поховання Дарії Гусяк – зв’язкової Романа Шухевича, жінки, яка відбула в таборах повні 25 років ув’язнення на полі почесних поховань, що біля входу на Личаківський цвинтар. Пропонують інше почесне поле – разом з іншими ветеранами визвольних змагань.

Але. Гусяк – це легенда і сталь. Людина, перед якою ми всі в боргу. І я знаю, що син командарма УПА Юрій Шухевич за те, щоб пані Дарія навічно лягла в рідну землю поряд зі своєю посестрою Катрусею Зарицькою. І поряд з кенотафом її командира. У шоці від цього неподобства.

Андрій Садовий, ви робите помилку”, – йдеться у повідомленні.

“Часом варто зробити те, що сьогодні важливо лише кільком видатним українцям. Щоб потім ця пам’ять була збереженою. Дуже сумна і не красива ситуація, додзвонитися заступникам Андрій Садовий з самого ранку не вдалося”, – пише Ольга Мовчан.

Leave a Reply