У Львові вимагають розпустити наглядову раду НСТУ

0
1264

У Львові відбувся Форум національної єдності, учасники та делегати якого прийняли Декларацію національної єдності, а також відозву Регіонального форуму національної єдності «Інформаційна безпека в умовах гібридної війни Росії проти України». Про це на прес-конференції розповів народний депутат багатьох скликань Ярослав Кендзьор.

Він зазначив, що форум відбувся 2 червня у стінах Львівського національного університету імені Івана Франка.

Учасники обговорили суспільно-політичну та економічну ситуацію в країні, подискутували щодо гібридної війни Росії проти України, а також про консолідацію суспільства як вирішальний фактор перемоги у війні і реформуванні країни.

У оргкомітет форуму увійшли голова Володимир Парубій, а також Михайло Косів, Ярослав Кендзьор, Степан Гелей, Василь Лизанчук, Петро Франко, Степан Яхницький, Валерій Калинюк, Орислава Хомик, Володимир Середа, Ярослав Климович та інші.

Як повідомив громадський діяч Володимир Парубій, учасниками форуму стали представники із усіх областей Західної України.

«Також маємо надію на те, що такий форум буде загальноукраїнським і відбудеться у Києві. На регіональному рівні ми прийняли два документи, зокрема Декларацію національної єдності, адже ця проблема завжди була актуальною для українців, а тепер постала ще у гострішому вимірі. Також важливою є інформаційна безпека в умовах гібридної війни України проти Росії», – каже Володимир Парубій.

Він додає, що Росія зробила акцент на інформаційній агресії проти України.

«Щоб без зброї розвалити Україну і прийти на усе готове без зброї та й забрати Україну собі. У цю боротьбу, на жаль, включились і багато українських телеканалів, які належать олігархам, часто, із промосковськими поглядами. Також включилась і так звана «п’ята колона», – каже Парубій.

Він наголошує, що усі ці теми описані у Декларації та відозві учасників форуму, які будуть надіслані керівництву держави.

«Хід «реформ» показує, що суспільне телебачення не стало суспільним. Необхідно негайно зупинити цей абсурд, захистити український інформаційний простір», – йдеться у відозві форуму.

Форум національної єдності у Львові
Форум національної єдності у Львові
Форум національної єдності у Львові
Форум національної єдності у Львові
Форум національної єдності у Львові
Форум національної єдності у Львові

Відтак, його учасники наполегливо рекомендують провести парламентські слухання з проблем інформаційної безпеки в умовах гібридної війни Росії проти України, зупинити на час війни дію ЗУ «Про суспільне телебачення і радіомовлення України», а також внести до нього поправки, які б відповідали вимогам часу, забезпечували державницькі, україноцентричні засади та унеможливлювали знищення регіональних телерадіокомпаній.

Також учасники форуму пропонують створити при РНБО громадську раду інформаційної безпеки як консультативно-наглядовий орган з представництвами на місцях, наділеного контрольними повноваженнями у сфері виробництва, розповсюдження інформаційного продукту, його відповідності вимогам чинного законодавства.

Крім того, учасники форуму вимагають провести розслідування щодо фактичного знищення керівництвом ПАТ НСТУ та наглядовою радою НСТУ державного інформаційного простору та підриву інформаційної безпеки України в умовах війни.

Пропонується також усунути від керівництва суспільного мовлення Аласанію та його команду, яка «засвідчила свою цілковиту непрофесійність, некомпетентність, творчу неспроможність, натомість демонструє надмірну зацікавленість вирішенням своїх фінансових і майнових питань».

«В результаті руйнується національний інформаційний простір. Особливо яскраво це проявилось в діях нових очільників ТРК «Львів», – йдеться у відозві регіонального форуму.

Учасники форуму також пропонують розпустити наглядову раду НСТУ та провести перевибори членів наглядової ради, а також провести перевибори керівництва ПАТ НСТУ.

«Також пропонуємо повернути ліцензії на телерадіомовлення та господарсько-майнові комплекси у власність Регіональних суспільних ТРК місцевих громад», – йдеться у відозві.

Ярослав Кензьор наголошує, що учасниками форуму були представники тільки громадянського суспільства.

«Ми не маємо відношення до партій, нас болить за українську державу», – запевняє він.

Залишити відповідь