У Львові вшанували українського письменника Василя Стефаника (ФОТО)

0
233
У Львові вшанували українського письменника Василя Стефаника

Сьогодні, 14 травня, перший заступник голови Львівської обласної ради Євгеній Гірник та голова комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Володимир Квурт взяли участь у відзначенні 150-річчя від дня народження видатного українського письменника, громадського і політичного діяча Василя Стефаника.

Про це інформує Кулемет з посиланням на прес-службу облради.

Спільно з громадськістю відбулося покладання квітів до пам’ятника Стефанику, опісля проведення чину панахиди.

«Сьогодні ми вшановуємо, не побоюся цього слова, генія нашого народу. Він мав надскладну долю та унікальний талант передати влучно емоцію і експресію словами. Певною мірою був пророком. “Забагато смерті, забагато скошеної молодості”, – писав в одному з творів. Хіба це не нагадує нам зараз пандемію? Дуже важливо, що його життя і творчість продовжують досліджуватися. Перевидання його творів та друк наукових праць, присвячених вивченню його спадку, є важливою справою», – зазначив Євгеній Гірник.

В межах пам’ятного ювілею у Львівській національній науковій бібліотеці імені В. Стефаника відкрито ілюстративно-документальну виставку з експонуванням архівних документів, видань творів новеліста, публікацій у періодиці, мистецької стефаникіани.

Також сьогодні запланована презентація видання «Василь Стефаник у європейській пресі 1899–1936 рр. : Антологія. Львів, 2021.». Початок – 16.00.


Leave a Reply